Jak znaleźć korzystny kredyt mieszkaniowy? – Wszystko, co trzeba wiedzieć

Jak znaleźć korzystny kredyt mieszkaniowy? – Wszystko, co trzeba wiedzieć

Marzenie o własnym mieszkaniu lub domu jest znakiem charakterystycznym obecnych czasów. Praktycznie każdy z nas dąży do jego realizacji, doskonale jednak zdając sobie sprawę z faktu, że jest to niemożliwe bez wsparcia finansowego w postaci kredytu. A tych na dzisiejszym rynku znajduje się cały szereg. Jak wybrać najkorzystniejszy spośród nich? Nie czekaj dłużej i już teraz dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze!

 

  1. Kredyt hipoteczny a mieszkaniowy.
  2. Warunki zawarcia umowy kredytu mieszkaniowego.
  3. Ranking kredytów hipotecznych.
  4. Pewne wejście w nowy etap życia.

Kupno mieszkania jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych sposobów na zdobycie własnej nieruchomości. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę szeroki dostęp do nowoczesnych lokali sprzedawanych przez deweloperów, a także możliwości, jakie oferują, np. późniejszego ich wynajmu. Nie zapominajmy jednak, że do pewnego i sprawnego działania, w tym prac wykończeniowych, niezbędne są kredyty mieszkaniowe, które warto dokładnie poznać przed rozpoczęciem procesu ubiegania się o nie.

Kredyt hipoteczny a mieszkaniowy

Kredyty mieszkaniowe są usługami niemal identycznymi jak równie popularne kredyty hipoteczne. Co więcej, wiele banków obie te usługi traktuje jako tożsame, nie rozróżniając ich w swojej ofercie. Tak więc kredytobiorca ubiega się o otrzymanie gotówki – często niemałej, z okresem spłat rozciągniętym na długie lata – którą musi przeznaczyć w konkretnym celu. Jest to kupno mieszkania bądź jego remont. Na daną nieruchomość bank nakłada hipotekę, która służy jako swojego rodzaju zabezpieczenie w przypadku niewywiązania się klienta ze spłaty kredytu mieszkaniowego.

Warunki zawarcia umowy kredytu mieszkaniowego

Tego rodzaju kredyt hipoteczny charakteryzuje się klasycznymi dlań wymaganiami stawianymi przez bank. Tak więc musimy przedstawić się (z współmałżonkiem, jeśli razem staramy się o kredyt) odpowiednią zdolnością kredytową, na którą składają się: wysokość dochodów, rodzaj zatrudnienia oraz historia kredytowa. Ponadto kredytobiorca wnosi wkład własny, niezbędny do każdego kredytu hipotecznego. W przypadku kredytów mieszkaniowych jest to gotówka – im większa, tym lepsze warunki zaproponuje nam bank. Warto pamiętać, że brane są pod uwagę także wszystkie pozostałe zadłużenia. Jeśli nie były spłacane terminowo, udzielenie kredytu okaże się niemożliwe…

Ranking kredytów hipotecznych

Znalezienie najkorzystniejszej oferty na rynku nie należy do prostych zadań, również jeśli chodzi o kredyt mieszkaniowy. Ułatwi to nam nieodzowny ranking kredytów, w którym zebrano wszystkie aktualne usługi (co dzisiaj jest szczególnie istotne). Pamiętajmy, że to my określamy, jaka dokładnie kwota oraz okres spłat nas interesują, po czym dopiero narzędzie przeprowadza symulacje i wyświetla pożądany ranking. Porównywane dane to np. rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), oprocentowanie kredytu, prowizja, wysokość raty czy całkowity koszt kredytu.

Pewne wejście w nowy etap życia

W stronę kredytu hipotecznego, w tym mieszkaniowego, regularnie kierują się Polacy w każdym rejonie kraju. Ważne, żeby mieć stałą świadomość, że zobowiązanie to jest rozłożone w czasie na wiele lat, niejednokrotnie powyżej 30. Dlatego też, przed podjęciem finalnej decyzji, przyjrzyjmy się dokładnie umowie kredytowej i przeanalizujmy naszą sytuację. Bo choć niemożliwe jest przewidzenie wszystkich okoliczności, zwłaszcza w tak rozległym czasie, praktyka pokazuje, że tego typu podejście potrafi uchronić przed niejednym problemem.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.