Jak zdobyć dodatkowe pieniądze na wydatki związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego

Koniec lata i początek jesieni to dla większości rodziców okres wzmożonych wydatków. Dopiero co trzeba było nadszarpnąć domowy budżet na wyjazd wakacyjny, a już trzeba zdobyć skądś dodatkowe pieniądze na przygotowanie dziecka do szkoły lub przedszkola.

wsb3

Ile pieniędzy potrzeba?

Rodzice dzieci, które po raz pierwszy wybierają się do przedszkola lub właśnie mają rozpocząć edukację w pierwsze klasie szkoły podstawowej, zastanawiają się, ile pieniędzy będą potrzebować. W przypadku przedszkolaków należy liczyć się nie tylko z koniecznością zakupu wyprawki (pantofle, wygodne ubrania dresowe, worek na kapcie, plecak, pościel, prześcieradło, kubek, szczoteczka, pasta itp.), ale również opłacenia wpisowego, czesnego, obiadów za cały miesiąc z góry, ubezpieczenia i innych opłat wymaganych przez placówkę. Przedszkolakowi przyda się też peleryna, kalosze, zapasowy polar, który zostanie w przedszkolu na wypadek nagłego ochłodzenia. Nie wspominając już o tym, że jak przed każdym sezonem, należy wymienić dziecku garderobę na nową, czyli w tym przypadku cieplejszą i w aktualnie noszonym rozmiarze. Przy dobrym gospodarowaniu budżetem, szukaniu promocji i okazji, na ten cel należy przeznaczyć minimum tysiąc złotych.

Skąd zdobyć dodatkowe pieniądze na nowy rok?

Na szczęście rodzice mogą skorzystać ze specjalnych pożyczek, dostępnych np. na stronie ratkomat.pl. Dzięki nim otrzymają niezbędne pieniądze od razu, a następnie będą mogli w niewielkich ratach, powoli spłacać swoje zobowiązanie. Dzięki temu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego praktycznie nie odczują.

Decydując się na wzięcie szybkiej pożyczki na rok szkolny, warto przede wszystkim wybrać taką, która będzie najtańsza lub nawet zupełnie darmowa. W tym celu należy otworzyć ranking chwilówek wrzesień 2017 i wybrać jedną z tych, które aktualnie są najbardziej polecane przez ekspertów finansowych. Biorąc dobrą pożyczkę, nie tylko szybko otrzymamy pieniądze, ale również niewiele za nią zapłacimy.

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]