Jak zbudować kolejkę linową mając pod ręką… stół? Zobacz!

Stół odwrócony do góry nogami może stać się bazą do stworzenia kolejki linowej, a przy okazji pokazać dzieciom jak ona funkcjonuje… Przekonaliśmy się o tym osobiście. Z inicjatywy prezesa firmy Newag Zbigniewa Konieczka orazwładz miasta Nowego Sącza rozpoczął się projekt polegający na wspomaganiu nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego w kształtowaniu wiedzy technicznej małych dzieci. Równolegle odbywać się będą również zajęcia z rodzicami i dziećmi. Pierwsze z nich zorganizowano wczoraj. Dzieciaki bawiły się świetnie! 

W przedszkolu nie ma czegoś takiego jak edukacja techniczna. Nauczyciele wychodzą z mylnego założenia, że dzieci z tą wiedzą przychodzą z domu. Sam jako rodzic dwójki dzieci wiem, że nie mają okazji uczyć się o technice w domu. Większość społeczeństwa nie jest w stanie opisać podstaw funkcjonowania np: ekspresu do kawy, ani suwaka – mówił dr Jan Amos Jelinek z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.

Jego zdaniem, aby dzieci mogły zrozumieć podstawowe elementy związane z techniką, koniczna jest organizacja zajęć specjalnych. Pierwsze takie zajęcia prowadzone były według autorskiego programu wychowania technicznego pomysłodawcy. Odbywały się wczoraj w Hotelu Beskid w Nowym Sączu. Ich celem było pokazanie rodzicom w jaki sposób można takie zajęcia dla swoich dzieci organizować we własnym domu.

Z moich badań wynika, że większość dorosłych ludzi ma żal do swoich rodziców, że nie spędzili wystarczająco dużo czasu z nimi, aby byli bogatsi o wiedzę techniczną. Dziś chciałbym państwa zarazić pomysłami na edukację techniczną dzieci – dodał Jelinek.

W zajęciach wzięły udział zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Wspólnie budowali własną kolejkę linową z wagonikami. Jak? Zobacz w materialne video poniżej.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.