Jak zapusty to tylko w Wiejskim Domu Ludowym w Mystkowie!

Jak zapusty to tylko w Wiejskim Domu Ludowym w Mystkowie!

Ciężko było znaleźć miejsce parkingowe  a wcisnąć się na wypełnioną po brzegi salę – nie sposób! „Ciotcyne Śpiywonie” ściągnęło wczoraj (18 lutego 2023) do Mystkowa rzesze fanów śpiewania, grania i tańcowania. Zapusty w najlepszym wydaniu! Gospodynie zadbały też o podniebienia – pączki były pyszne i nikomu ich nie zabrakło.

Za nami  II Przegląd Tradycyjnego Śpiewu Lachów Sądeckich „Ciotcyne Śpiywonie” im. Władysławy Janus.

Andrzej Zarych, dyrektor MCK SOKÓŁ zadeklarował pomoc w organizacji kolejnej edycji, co oznacza, że już dziś możemy wpisać do kalendarza III Przegląd Tradycyjnego Śpiewu Lachów Sądeckich. Zaś Marta Mordarska, Radna Województwa Małopolskiego obiecała pomóc członkom zespołu w wyjeździe do Peru. Zespół Regionalny Mystkowianie ma na swoim koncie sporo tytułów, występował na scenach całego świata. Teraz szykuje się na wyjazd na La Nueva Semilla do Limy. Trzymamy kciuki!

Uczestnicy II Przeglądu Tradycyjnego Śpiewu Lachów Sądeckich oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych: dziecięcej, młodzieżowej i dorosłych. O tym  kto zdobył główną nagrodę i ile było wyróżnień przeczytacie niebawem na stronie internetowej mcksokol.pl

Share on twitter
Share on facebook