Chcesz wiedzieć czy otaczają Cię ludzie inteligentni? W pracy, w podróży, na trybunach? Na przykład podczas takiego meczu Sandecji z Wisłą? Podpowiadam proste do zaobserwowania dwa „objawy” wysokiej inteligencji.

wsb3

Z wysoką inteligencją dodatnio koreluje poczucie humoru. Dodatnia korelacja jest wtedy, gdy wzrostowi jednej zmiennej towarzyszy wzrost drugiej. Wysoka inteligencja idzie więc w parze z poczuciem humoru. Chodzi szczególnie o „czynne” poczucie humoru przejawiające się w tworzeniu błyskotliwego żartu, w autoironii, w umiejętności zarażania śmiechem innych. Drugi wskaźnik inteligencji dotyczy poziomu agresji, który z poziomem inteligencji koreluje ujemnie. Ujemna korelacja oznacza, że cechy nie idą w parze, a więc ludzie ponadprzeciętnie inteligentni raczej nie są agresywni. Mamy więc taki wniosek: agresor ma zwykle dość słaby procesor pod kapturem. Ponurak też. Wojowniczy ponurak – no cóż: porażka…

No i rozglądamy się wokół siebie. Na przykład po trybunach. Albo po napisach na murach, które dużo mówią o autorach. Myślisz, że próbuję doprowadzić Cię do wniosku, że kibice mają słabe procesory? Pudło!

Jeden wypisuje na murach wulgaryzmy i rzuca z trybun racami, a później z dumą chwali się, że rozpętał piekło. Inny znalazłszy się w realiach wojny między klubami znajdzie strategię, w której nie agresja, a poczucie humoru jest bazą.

W Łodzi od lat trwa walka między RTS Widzewem, a ŁKS. Również na ulicach. Pewnego dnia wśród wulgarnych napisów zaczęły pojawiać się takie, które sprawiły, że miasto zaczęło śmiać się zamiast bać: RTS szyje na maszynie do pisania. ŁKS robi herbatę w wodzie po pierogach. RTS trzepie dywan o tapczan. ŁKS je komary. ŁKS nie czyta książek. Widzew kuca przy siku.

Marzę, żeby takie hasła skandowano kiedyś na meczach Sandecji albo Cracovii z Wisłą. Jakieś światełko nadziei jest, bo z napisów na krakowskich murach można było dowiedzieć się już ze trzy lata temu, że „Wisła Kraków w sumie lubi Cracovię, ale nie wie jak zagadać”.

Czytaj „Dobry Tygodnik Sądecki”:

ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]