Jak wybrać najlepsze i najtańsze ubezpieczenie OC?

Jak wybrać najlepsze i najtańsze ubezpieczenie OC?

najtańsze OC

OC, czyli Odpowiedzialność Komunikacyjna w przypadku samochodów osobowych, to standardowy rodzaj ubezpieczeń, który należy wykupić. Każdy właściciel legalnie zarejestrowanego pojazdu mechanicznego musi wykupić OC. Jest to uregulowane polskimi przepisami prawnymi. Osoby, które OC nie posiadają, mogą liczyć się z nałożeniem kary finansowej.

Zakres ochrony OC

W związku z tym, że OC jest obowiązkowe, zakres ochrony regulowany jest ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Niezależnie od tego, na jakie towarzystwo ubezpieczeniowe się spojrzy, ochrona jest taka sama.

Aczkolwiek wyżej wspomniana ustawa nie odnosi się do cen, jakie oferują towarzystwa ubezpieczeniowe. Dlatego też można spotkać się ze sporą rozbieżnością cenową, jeżeli chodzi o poszczególne oferty. Najtańsze OC można znaleźć dzięki temu, że ma się kalkulator OC – internetowe narzędzie, które wśród użytkowników cieszy się coraz większą popularnością.

Czynniki wpływające na wybór OC

Nie tak łatwo wybrać polisę OC. Pomimo tego, że zakres ochrony wszędzie jest ten sam, właściciel samochodu może mieć nie lada dylemat. Jakie czynniki powinno wziąć się pod uwagę, aby wybrać nie tylko tanią, ale również dobrą ofertę OC?

Sposób likwidacji szkody

Jeżeli już dojdzie do jakiejś szkody, warto zorientować się, jak działa w tym przypadku towarzystwo ubezpieczeniowe. Czy od razu biorą się do likwidacji, aby jak najszybciej zlikwidować szkodę? Czy też wszystko starają się maksymalnie przeciągnąć, aby opóźnić ewentualny proces wypłaty pieniędzy? Jeżeli proces ten na pewno będzie długi, nie warto z taką ubezpieczalnią podpisywać umowy.

Opinia o towarzystwie ubezpieczeniowym

Od tego można przejść od razu do opinii o danym towarzystwie ubezpieczeniowym. Przed wykupieniem OC (a także innych polis komunikacyjnych), należy sprawdzić, jakie są opinie. W szczególności, jeżeli ktoś dopiero pierwszy raz będzie kupował ubezpieczenia komunikacyjne. Takie opinie na pewno bez trudu można znaleźć wśród swoich znajomych. Poza tym internet jest pełen takich miejsc, gdzie społeczeństwo chętnie dzieli się ze sobą ocenami na temat różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

BLS, czyli Bezpośrednia Likwidacja Szkody

Człowiek ma to do siebie, że bardzo lubi, kiedy pewne rzeczy mu się ułatwia. W tym chociażby likwidację szkody. Coraz większa liczba towarzystw ubezpieczeniowych oferuje BLS, czyli Bezpośrednią Likwidację Szkody swoim klientom. W czym to pomaga? Wystarczy tylko zgłosić do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego szkodę z OC. Ubezpieczalnia w imieniu swojego klienta zajmie się dopełnieniem reszty formalności. Klientowi nie pozostanie nic innego, jak oczekiwać na decyzję, a potem na wypłatę należnych pieniędzy.

Promocje cenowe

Czy należy kupić tylko i wyłącznie OC? A może w pakiecie z AC, czy też innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi będzie zdecydowanie korzystniej? Warto to sprawdzić, aby mieć pewność, że samochód jest dobrze ubezpieczony. Tak, cena za cały pakiet będzie zdecydowanie droższa, ale gdyby przyjrzeć się poszczególnym jednostkom – klient i tak dowie się, że udało mu się oszczędzić sporą sumę pieniędzy.

Tak, każdy chciałby otrzymać najtańsze OC. Tylko że warto rozważyć obecność innych polis komunikacyjnych. Po to, aby dla własnego dobra zostać otoczonym korzystnym pakietem ochrony. Kalkulator OC chętnie zaoferuje potencjalnie zainteresowanym klientom, kilka lub nawet kilkanaście opcji tanich ubezpieczeń komunikacyjnych.

Artykuł sponsorowany

Czytaj również: W styczniu bolesna podwyżka cen prądu i gazu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.