Jak wybrać meble do piwnicy?

Jak wybrać meble do piwnicy?

Jak wybrać meble do piwnicy?

Piwnica to pomieszczenie, które można funkcjonalnie zagospodarować. Ważną rolę odgrywają dobrze dobrane meble. Meble do piwnicy różnią się od mebli, które mamy w domu. W przypadku mebli piwniczych dużą rolę odgrywa łatwa dostępność i wygoda, a mniej istotna jest estetyka mebli.

W wielu piwnicach panuje chaos, piwnica to składzik rzeczy niepotrzebnych w domu. Warto jednak zadbać o to, by w piwnicy panował porządek, by każda rzecz miała swoje miejsce. Dzięki temu nie będziemy mieć problemów z dotarciem do tego, czego szukamy. W utrzymaniu porządku w piwnicy pomogą dobrze dobrane regały.

Regały metalowe

Do wyboru mamy regały drewniane, metalowe i plastikowe. Najlepiej jednak nadają się regały metalowe, które są solidne i wytrzymałe. Wykonany z metalu regał do piwnicy ze sklepu e-regaly.pl bez problemu zniesie nawet duże obciążenie.

Regały drewniane to rozwiązanie estetyczne. Jednak drewno to surowiec, który szybko ulega zniszczeniu przy niekorzystnych warunkach zewnętrznych, a utrzymanie mebli drewnianych w czystości też może być trudne. Meble plastikowe to meble niestabilne, o niewielkiej nośności.

Meble metalowe są odporne na niekorzystne warunki panujące w piwnicy. Wilgoć i niskie temperatury nie wpłyną na funkcjonalność mebli, które dodatkowo są zabezpieczone powłoką antykorozyjną. Regały metalowe łatwo utrzymać w czystości. To meble pojemne zmieści się na nich wiele różnych rzeczy, sprzętów, to także idealne meble na przetwory.

Przy wyborze regałów do piwnicy trzeba zwrócić uwagę na ich stabilność i maksymalne obciążenie. Nigdy nie wolno go przekraczać. Najlepiej wybierać meble posiadające specjalne atesty.

Urządzając piwnicę warto maksymalnie wykorzystać jej przestrzeń. Najlepiej postawić tam regały sięgające do sufitu. Przyda się też drabina, dzięki której dostaniemy się do najwyższych półek.

Meble warsztatowe

Wiele osób urządza w piwnicy kącik majsterkowicza. W komfortowej sytuacji są osoby dysponujące piwnicą o dużym metrażu, ale mieszkańcy bloków też nie muszą rezygnować ze swojej pasji, a kącik majsterkowicza urządzony w piwnicy w bloku może być równie funkcjonalny.

Wystarczy, że odpowiednio zorganizujemy miejsce do majsterkowania i oddzielimy je od strefy przechowywania. Niezbędny jest stół lub blat roboczy i wygodne krzesło. W przypadku niewielkich pomieszczeń można wybrać stół składany. Warto postarać się o pojemniki i skrzynki na narzędzia, dzięki czemu łatwiej je posegregować i utrzymać wśród nich porządek.

Artykuł partnera

 

Przeczytaj również: Wysokiej jakości meble do każdego wnętrza

Share on twitter
Share on facebook