Jak powinna być ułożona głowa podczas snu?

Jak powinna być ułożona głowa podczas snu?

ułożona głowa podczas snu

Wiele osób boryka się z problemami ze snem. Rano, zamiast budzić się wypoczętym, często zamiast tego odczuwa się zmęczenie i co gorsze ból głowy. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele. Wpływ na taki stan rzeczy może mieć to, ile czasu się śpi, na czym się śpi oraz sama pozycja podczas snu. Istotny jest zwłaszcza ten ostatni aspekt. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób ułożona powinna być głowa podczas snu.

Jakie są przyczyny porannego bólu głowy?

Jak wspomniano, przyczyny porannego bólu głowy mogą być różne. Jedną z nich jest czas snu. Z zasady zakłada się, że osoba dorosła spać powinna od 7 do 9 godzin. Uzależnione jest to oczywiście od indywidualnych potrzeb organizmu. Zbyt mała ilość snu prowadzić możne właśnie do bólu głowy po przebudzeniu. Co ważne, tak samo może być, jeśli śpi się zbyt długo. Inną istotną przyczyną bólu głowy jest zła pozycja podczas snuWażne jest tu zarówno ułożenie ciała, jak i samej głowy. Złe nawyki pod tym względem prowadzić mogą niestety do dolegliwości w postaci bólu głowy.

jak sen wpływa na ogólny stan zdrowia

Jak sen wpływa na ogólny stan zdrowia?

Nie jest tajemnicą, że jakość snu w znaczący sposób wpływa na samopoczucie, codzienne funkcjonowanie i ogólny stan zdrowia. Podczas snu dochodzi do odbudowy chemicznej mózgu i regeneracji mięśni. Co zrobić, aby poprawić jakość snu? Przede wszystkim zadbać o odpowiednią pozycję. Dobrym rozwiązaniem jest spanie na plecach. Co ważne, jest to pozycja zalecana również przez lekarzy. Spanie na plecach pozytywnie wpływa na organizm, ponieważ jest to dla człowieka pozycja naturalna. Jeśli preferuje się spanie na boku, to warto spać na lewym boku. W tej pozycji serce efektywniej pompuje krew, a dodatkowo sen na lewym boku wspomaga pracę układu pokarmowego.

Wybierając zatem pozycję na plecach lub na lewym boku, w znaczący sposób zminimalizuje się wystąpienie bólu głowy po przebudzeniu. W jakiej natomiast pozycji spać się nie powinno? Taką pozycją jest na pewno pozycja embrionalna. Jest to pozycja, w której leży się na boku z podkurczonymi nogami. Niestety, ale to właśnie ta pozycja ma największy wpływ na ból głowy. Podobnie jest w przypadku spania na brzuchu. Taka pozycja grozi niedotlenieniem, a tym samym zwiększeniem ciśnienia w okolicach skroniowych. Warto jeszcze wspomnieć nie tylko o tym, jak się śpi, ale i na czym. Pod tym względem istotny jest wybór odpowiedniej poduszki i materaca. Ważne, aby były to produkty wysokiej jakości. Przykładem może być materac w Nowym Sączu oferowany przez markę Hiding.

Na czym spać, aby uniknąć bólu głowy?

Aby uniknąć bólu głowy, ważne jest, aby zadbać nie tylko o właściwą pozycję, ale również o to, na czym się śpi. Mowa tu oczywiście o poduszce. Dobrej jakości poduszka pozwala na znaczne lepsze ułożenie głowy w trakcie snu. Odpowiednim wyborem będzie na pewno poduszka wykonana z pianki termoelastycznej, ponieważ znakomicie dopasowuje się do kształtu głowy. Wybierając konkretny model poduszki, pamiętać trzeba, aby była ona dopasowana do indywidualnych preferencji. Nie bez znaczenia jest również materac, na którym się śpi. Ten również cechować powinien się wysoką jakością wykonania. Osoby cierpiące na różnego rodzaju dolegliwości zastanowić powinny się nad zakupem materaca ze statusem produktu medycznego. Model ten znakomicie podtrzymuje kręgosłup, niweluje ból oraz zapewnia oczywiście wysoki komfort snu. Taki materac przy bólach pleców sprawdzi się idealnie.

na czym spać aby uniknąć bólu głowy

Materiał partnera

Przeczytaj również: Redukcja tkanki tłuszczowej – jak zdrowo schudnąć ? 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.