Jak dopasować okulary do kształtu twarzy?

Jak dopasować okulary do kształtu twarzy?

pogorszenie wzroku

Pogorszenie wzroku i konieczność noszenia okularów to dla wielu osób trudna sytuacja. Wydaje nam się, że w okularach spadnie nasza pewność siebie. Dobre dopasowanie okularów może jednak znacząco poprawić samoocenę, a nawet sprawić, że polubimy nasz nowy nabytek i będziemy z dumą go nosić.

Modne okulary korekcyjne to klucz do sukcesu. W niniejszym artykule znajdziesz kilka uniwersalnych rad i wskazówek, którymi możesz kierować się przy wyborze okularów.

pogorszenie wzroku
Źródło zdjęcia: gpointstudio / Shutterstock.com

Wskazówki dotyczące wyboru oprawek

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć jeszcze przed wyborem okularów, jest rozpoznanie, jaki mamy kształt twarzy. Są na to dwa sposoby. Pierwszy jest subiektywny, wystarczy przyjrzeć się sobie w lustrze. Drugi z kolei wymaga miary krawieckiej.

  1. Twarz okrągła – w tym przypadku linia szczęki jest okrągła. Nie chcąc tego podkreślać, nie powinniśmy wybierać okrągłych oprawek. Warto postawić kanciaste modele, które przełamią krągłość twarzy.
  2. Twarz pociągła – tutaj także powinniśmy postawić na przeciwieństwa. Przy podkreślonych kościach policzkowych powinniśmy postawić na okrągłe okulary.
  3. Twarz trójkątna – jest to chyba jedyny przypadek, w którym drobne oprawki nie będą pasować. Stylowe okulary marki eyerim collection sprawdzą się tutaj idealnie.

    okulary
    Źródło zdjęcia: vhpicstock / Shutterstock.com

O czym warto pamiętać, planując zakup okularów korekcyjnych?

Pamiętajmy jednak, że okulary korekcyjne to nie jest modny dodatek (np. nowy dywan do salonu czy nowa torebka), lecz produkt mający wymiar medyczny, który ma kluczowe znaczenie dla komfortu widzenia na co dzień. Dlatego zanim przejdziemy do wyboru oprawek i ich zakupu udajmy się na wizytę u okulisty. Po zbadaniu naszego wzroku wypisze on receptę, bez której nie zakupimy szkieł. Jest to ważne, gdyż źle dobrane szkła nie pomogą, a wręcz mogą zaszkodzić.

Okulary to duży wydatek, dlatego też warto rozważyć zakup ich przez Internet. Bardzo często sklepy internetowe posiadają wiele różnych promocji, w efekcie jak najbardziej możliwe jest zakupienie oprawek wraz ze szkłami w atrakcyjnej cenie. Robiąc zakupy w ten sposób nadal mamy prawo do zwrotu towaru, także nie musimy obawiać się, że nie będą nam pasowały.

Artykuł sponsorowany.