Jagna Marczułajtis i Bogdan Klich w Nowym Sączu przekonywali „nowego do Trzaskowskiego”

Jagna Marczułajtis i Bogdan Klich w Nowym Sączu przekonywali „nowego do Trzaskowskiego”

„Przekonaj nowego do Trzaskowskiego”, „zbuduj łańcuch poparcia” – z takimi hasłami na transparentach pojawili się dziś w Nowym Sączu przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, aby przekonać sądeczan, by w niedzielnych wyborach prezydenckich oddali głos na Rafała Trzaskowskiego. W towarzystwie posłanki Jagny Marczułajtis-Walczak pojawił się na sądeckim rynku senator Bogdan Klich. Prosił o głosy sądeczan, szczególnie tych, którzy do tej pory nie brali udziału w wyborach lub głosowali w pierwszej turze na innego kandydata. 

Do Nowego Sącza nie trzeba mnie specjalnie zapraszać, bo od 1990 roku bywam tutaj regularnie. Byłem stąd posłem do Parlamentu Europejskiego. Znam to miasto jak własną kieszeń. Dziś chciałbym z tego miejsca powiedzieć kilka słów na temat tego, co Rafał Trzaskowski ma do zaproponowania terenom wiejskim – mówił Bogdan Klich. Jak podkreślił, jednym z najważniejszych postulatów kandydata na prezydenta jest negocjowanie jak najlepszych warunków dla rolników w Unii Europejskiej. W imieniu Trzaskowskiego złożył obietnicę, że w ciągu najbliższych siedmiu lat nie będzie przeznaczane mniej niż 32 mld euro na wspólną politykę rolną.

Jesteśmy przekonani, że tylko wybór Rafała Trzaskowskiego pozwoli na to, żeby polski rolnik mógł rzeczywiście korzystać z funduszy rolniczych na co najmniej dotychczasowym poziomie – dodał.

Była mowa również o funduszach na rozwój obszarów wiejskich i na ochronę przed powodziami oraz suszą.

Szczególnie na Sądecczyźnie ważne jest to, aby było odpowiednie finansowanie budowy małych małych zapór przeciwpowodziowych, ale także odnawianie istniejących w Czchowie i Różnowie, które wymagają regularnego czyszczenia – tłumaczył Bogdan Klich.

Wśród obietnic znalazły się również te dotyczące strażaków, których grupa liczy w naszym kraju około 600 tysięcy osób. Jak zapewnił, Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie projekt dotyczący podwyższenia zasiłków na czas emerytury dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych.

To wsparcie powinno być na poziomie co najmniej pięciu procent. Ten program leży w zamrażarce sejmowej. Mamy nadzieję, że wraz z wyborem Rafała Trzaskowskiego zostanie odmrożony. Takie jest jego zobowiązanie programowe. To jest jego inicjatywa ustawodawcza – dodał.

Jagna Marczułajtis-Walczak tłumaczyła dlaczego udziela wsparcia Trzaskowskiemu.

– Wiem, że Rafał Trzaskowski jest kandydatem silnym. Nie okłamie Polaków tak,  jak Andrzej Duda. Jeśli zostanie prezydentem 3% PKB będzie przekazywane na Polskie rolnictwo – mówiła.

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama