Iwona Mularczyk i minister Adamaczyk obiecali obwodnicę Chełmca i szynobus

Dziś Iwona Mularczyk spotkała się z mediami, aby porozmawiać o swoich pomysłach na zrównoważony transport drogowy i kolejowy na Sądecczyźnie. Jak zapewniła – po objęciu urzędu prezydenta będzie zabiegać o utrzymanie połączenia szynobusowego oraz stworzenie nowych przystanków. Na spotkaniu pojawiła się w towarzystwie ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, który poinformował, że w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę obwodnicy Chełmca. 

-To dla nas ważne, żeby transport kolejowy utrzymać na terenie Sądecczyzny. Transport kolejowy to transport ekologiczny, który zapewni nam rozładowanie korków oraz zwiększy bezpieczeństwo na sądeckich drogach. Zobowiązuję się i obiecuję, że rozpocznę rozmowy z władzami sejmiku województwa, aby takie połączenia były utrzymane – mówiła Iwona Mularczyk

Jak poinformowała – rozpoczęła już starania, aby w Nowym Sączu powstały również dwa nowe przystanki: w Biegonicach oraz na ul. Jagodowej.

Sądecczyzna to region zaniedbany komunikacyjnie, nie przez rok czy dwa, ale przez ostatnią dekadę. Dobre połączenia kolejowe wynikają z dobrych jakościowo szlaków kolejowych. W 2020 roku przystępujemy do modernizacji  i przebudowy linii Chabówka – Nowy Sącza. Mamy zabezpieczone środki finansowe w ramach Krajowego Programu Kolejowego. To pozwoli płynniej prowadzić ruch nie tylko pasażerski, ale i kolejowy – zapewnia Andrzej Adamczyk

Jak podkreślił – chciałby, aby w najbliższej dekadzie Nowy Sącz został połączony z Krakowem, co pozwoli przemieszczać się pomiędzy tymi miastami w ciągu pięćdziesięciu minut. Zapewnił również ogromnej determinacji w tej kwestii. Zapowiedział również przebudowę dworców. Będziemy robili wszystko, aby dworce Doliny Popradu i ich otoczenie zmieniały się zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami mieszkańców Nowego Sącza i Sądeczzyczny. Musi zostać wzmocniona również linia kolejowa Nowy Sącz- Muszyna– dodał.

Poinformowano również, że w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę obwodnicy Chełmca. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec roku 2020. Wczoraj GDDKiA otrzymała decyzję środowiskową, a program inwestycyjny jest już gotowy.

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.