Iwona Mularczyk chce podwyżek dla personelu sądeckiego szpitala. Leszek Zegzda odsyła ją do... męża

Iwona Mularczyk, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Nowego Sącza wezwała swojego kontrkandydata - Leszka Zegzdę (Koalicja Obywatelska) do zwołania posiedzenia Rady Społecznej sądeckiego szpitala. 14 sierpnia wystosowała do niego pismo w tej sprawie tłumacząc, że inspiracją dla jej interwencji są "głodowe pensje" pracowników. O swojej inicjatywie poinformowała dziennikarzy i przekazała do wiadomości publicznej treść apelu skierowanego do swojego wyborczego konkurenta.

"Jako wicemarszałek województwa Małopolskiego, organu założycielskiego nowosądeckiego szpitala, a zarazem Szef jego Rady Społecznej, ma Pan od wielu już lat znaczny wpływ na politykę finansową Sądeckiego Szpitala. W ostatnim czasie zwróciła się do mnie grupa pracowników Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu z prośbą o interwencję w sprawie olbrzymich dysproporcji wynagrodzeń wśród pracowników. Osoby te będące pracownikami ze stażem pracy sięgającym 35 lat, za swą ciężką pracę otrzymują najniższe dopuszczalne prawem wynagrodzenie" - pisze Iwona Mularczyk

W dalszej części pisma stwierdza, że prowadzone w szpitalu inwestycje "nie przekładają się bezpośrednio na poprawę sytuacji finansowej większości pracowników oraz na znaczącą poprawę komfortu ich pracy" i pyta Zegzdę: "jakie działania podejmował Pan i podejmuje w celu poprawy finansowej pracowników na przestrzeni ostatnich lat?". 

Leszek Zegzda nie pozostawił apelu Iwony Mularczyk bez odpowiedzi, jednak jak twierdzi - właściwym adresatem apelu powinien być... jej mąż - poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Zaznaczył, że kwestie zarobków nie należą do kompetencji zarządu Województwa Małopolskiego, które zajmuje się infrastrukturą, remontami, rozwojem i bieżącym funkcjonowaniem. Oświadczył, że nie zwoła posiedzenia Rady Społecznej Szpitala chyba, że z taką prośbą wystąpi dyrektor lecznicy.

- Jeżeli Iwona Mularczyk apeluje do mnie, abym pilnie zajął się tą sprawą, to ja apeluję do niej, żeby uzgodniła tę sprawę ze swoim mężem oraz aby zapoznała się bliżej z kompetencjami prezydenta, województwa i administracji państwowej - mówi Zegzda

"W tej sytuacji zwrócę się do Dyrekcji Szpitala oraz Marszałka Województwa Małopolskiego o zwołanie posiedzenia Rady Społecznej w celu omówienia możliwości podniesienia najniższych zarobków personelu medycznego" - oświadczyła dziś Mularczyk.

Poniżej skan pisma, jakie wystosowała do Leszka Zegzdy.

(Klaudia Kulak, (ik))

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.