Irlandia Północna gorsza od Nowego Sącza w budowaniu stadionów

Irlandia Północna gorsza od Nowego Sącza w budowaniu stadionów

Kłopoty z budową stadionu – jak się okazuje – to nie tylko sądecka specjalność. Jeszcze gorsza od Nowego Sącza w budowaniu stadionów jest Irlandia Północna.  Mimo, że przebudowa Casement Park w Belfaście ma być gotowa na Euro 2028, to prace dotychczas nawet nie drgnęły.

O problemach z jednym ze stadionów na kolejne mistrzostwa Europy zrobiło się głośno, kiedy zamkniętą w 2013 r. ruiną przypominającą obiekt sportowy zainteresowała się UEFA – piszą sportowefakty.wp.pl. W Belfaście sytuacja wydaje się jeszcze gorsza niż w Nowym Sączu, bo prace przy stadionie, na którym ma być rozegranych pięć meczów, pomimo upływu wielu miesięcy, nawet nie drgnęły. W efekcie braku postępu prac UEFA zagroziła, że zaplanowane w Irlandii Północnej mecze zostaną rozegrane w innym kraju. Przypomnijmy, że Euro 2028 rozegrane ma zostać w Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii Północnej oraz Irlandii.

Po tej informacji budowniczowie stadionu przy ul. Kilińskiego mogą odetchnąć z ulgą. Sądecki obiekt nie jest najgorzej budowanym stadionem piłkarskim w Europie.

zdjęcie w grafice w nagłówku: sportowefakty.wp.pl

Reklama