Inspektor Sanitarny odradza organizowanie wesel na Sądecczyźnie

W związku z faktem, że w powiecie nowosądeckim i Nowym Sączu stale wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem, Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ogłosił, że nie rekomenduje organizowania przyjęć weselnych na Sądecczyźnie.

Oprócz Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego, brak rekomendacji dotyczy także powiatu suskiego i wadowickiego (wesele, które odbyło się w Suchej Beskidzkiej stało się kolejnym ogniskiem zakażenia SARS-CoV-2).

Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zwrócił się w tej sprawie do inspektorów powiatowych. Jak zaznaczył, chodzi tu o ochronę zdrowia i życia mieszkańców i turystów przebywających w tych powiatach.

Proszę również o przypominanie i apelowanie do mieszkańców i gości odwiedzających te regiony, wszelkimi możliwymi kanałami komunikacji, o konieczności przestrzegania wszelkich nakazów i zakazów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów prawa, w tym w szczególności z rozporządzeń Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – oraz wytycznych Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, uwzględniających specyfikę funkcjonowania różnych obszarów naszego codziennego życia, o wzmożenie reżimu sanitarnego i stosowanie środków ochrony osobistej oraz ograniczenie kontaktów społecznych (przyjęcia, zebrania, spotkania itp.), w tym zachowanie bezpiecznej odległości – apeluje Jarosław Foremny, Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

fot. ilustr. pexels.com

KORONAWIRUS RAPORT – 18 lipca. Wzrost liczby zakażeń w subregionie sądeckim

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.