Inauguracja MAF w MCK SOKÓŁ

Inauguracja MAF w MCK SOKÓŁ

Bez spoilerów! Poprosili Karola Szafrańca młodzi widzowie, którzy bardzo chętnie nawiązali dialog ze znanym filmoznawcą. Lubiany prelegent na tyle mocno zaintrygował publiczność, że ta nie mogła się doczekać seansu! Dyskusja, która się wywiązała po obejrzeniu filmu jasno wskazała na to jak potrzebne są takie spotkania. W MCK SOKÓŁ została dziś zainaugurowana Młodzieżowa Akademia Filmowa.

To jest przede wszystkim integracja i nabywanie nowych doświadczeń. Nie wszyscy rodzice mają możliwość zabrania dziecka do kina, więc dla części uczniów to wyjątkowa okazja. Dodatkowo ciekawy film zawsze coś wnosi do dziecięcego życia – powiedziała Justyna Łękawska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rytrze. 

Wtóruje jej Anna Berezowska ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Nowym Sączu: Dzieci mogą tu obejrzeć wartościowe filmy, a nie tylko te, które sobie znajdą w komórce. Przecież to jest Młodzieżowa Akademia Filmowa, zakładamy, że to jest specjalnie przygotowane dla dzieci i młodzieży.

W istocie MAF, to projekt edukacyjny przygotowany przez doświadczonych filmoznawców z myślą o uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest kształtowanie świadomych, wrażliwych odbiorców, potrafiących krytycznie spojrzeć na odbierane komunikaty audiowizualne. Pokazanie, że kino jak i inne media przy odpowiednim użytkowaniu mogą stać się prawdziwym „oknem na świat”.

Przed nami kolejne takie spotkania w kwietniu i maju.

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj

 

Share on twitter
Share on facebook