Impuls 2 z sądeckiego Newagu na targach kolejowych w Berlinie

Impuls 2 z sądeckiego Newagu na targach kolejowych w Berlinie

Impuls 2 na targach w Berlinie

21.września, podczas największych w Europie branżowych targów kolejowych INNOTRANS zaprezentowany został pojazd IMPULS 2 – innowacyjny produkt w europejskiej skali. Pojazd w wersji hybrydowej został dodatkowo wyposażony w superkondensator. 

– Dziś, właśnie w tym miejscu, podczas targów Innotrans w Belinie, mam przyjemność zaprezentować Państwu pierwszy w Europie hybrydowy pojazd pasażerski wyposażony w superkondensator, który jest jedynym tego typu rozwiązaniem a ponadto jest wysoce ekologiczny, oraz ekonomiczny. Warto podkreślić, że ten nowoczesny pojazd jest owocem pracy zespołu utalentowanych inżynierów, którzy myślą innowacyjnie, nie zapominając o ochronie środowiska. Dziękuję szczególnie Zarządowi Województwa Zachodniopomorskiego, Pani Dyrektor – Jadwidze Rajkiewicz i całemu zespołowi, za to że podzielają naszą wizję, a przykładem tego że można być innowacyjnym jest ten pojazd za nami…mówi Zbigniew Konieczek – Prezes NEWAG S.A.

– Wdrożenie superkondesatora umożliwia w trybie spalinowym rozruch pojazdu do prędkości 50km/h i pokonanie dystansu o długości do 500m. Ładowanie superkondensator odbywa się w trakcie hamowania elektrodynamicznego co idealnie sprawdza się w aglomeracji podmiejskich, gdzie mamy dużą ilość przystanków – Powiedział Tomasz Pancerz – Kierowik Projektu NEWAG

– Ten pojazd doskonale wpisuje się w cały cykl kilkunastoletnich zmian wprowadzanych w Pomorzu Zachodnim. W 2018 zakończyliśmy proces modernizacji zastępując stare pojazdy nowymi. Wiedzieliśmy wtedy, że jesteśmy absolutnym liderem, zrobiliśmy to jako pierwsi – mało tego jako jedyni. Poszliśmy o krok dalej i zamówiliśmy hybrydy. Cieszę się, że odbędzie się to właśnie przy współudziale firmy NEWAG, a do końca roku 2022, dwanaście hybryd znajdzie się na naszych torach. Do tej pory mieliśmy najnowocześniejszy tabor w Polsce, a teraz mamy w Europie – podkreślił Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Czytaj też:

Dziś mecz Polska – Holandia. Delegacja DTS już na Stadionie Narodowym w Warszawie (fotorelacja)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama