Imieniny Miasta 2019. Będą sobowtóry Modern Talking i Łobuzy, od których ,,czuć piniądz”

Imieniny Miasta 2019. Będą sobowtóry Modern Talking i Łobuzy, od których ,,czuć piniądz”

Jedna z największych, organizowanych od 2008 roku imprez plenerowych w Nowym Sączu, czyli Imieniny Miasta już za kilka dni.  W tym roku władze miasta postawiły na disco-polowy zespół ,,Łobuzy”, a także grupę ,,Bilans” znaną z prowadzenia uroczystości weselnych, firmowych, czy też studniówek. Tegoroczną edycję wydarzenia zamknie koncert Modern Talking Reloaded, czyli występ dwóch muzyków, którzy naśladują słynny zespół Modern Talking – zarówno stylem śpiewania jak i scenicznym wizerunkiem. Przeboje odtwarzają z playbacku.

Imieniny Miasta 2019 rozpoczną się 4 lipca (czwartek) w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza. Na początek wystąpi Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lachy w koncercie „Muzyka łączy pokolenia”. W drugi dzień imprezy (6 lipca, sobota) zaplanowano wojewódzki konkurs breakdance oraz koncerty lokalnych artystów. Wieczorem wystąpią ,,Łobuzy” – zespół disco polo znany z takich przebojów jak ,,Dla Ciebie kupię se spodnie” ,,Oczy jak pinć złoty”, czy też ,,Ona czuje we mnie piniądz”. Po nich na scenie pojawi się grupa ,,Bilans”.

,,Gramy na żywo, co nadaje każdej imprezie swoisty charakter i wyjątkowe brzmienie” – piszą o sobie członkowie zespołu.

Trzeci i zarazem ostatni dzień imienin miasta zainauguruje XVI finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”. Po nim wystąpi POISONS oraz Izabela Szafrańska. ,,Gwiazdami” wieczoru będą: Michael Beurich i Andre Brand czyli wspomniany już Modern Talking Reloaded. Ich działalność od kilku lat budzi sporo kontrowersji, szczególnie wśród wielbicieli duetu znanego, niemieckiego zespołu Modern Talking. W tej sprawie wydano także oświadczenie.

,, (…) To osoby niemające nic wspólnego z oryginalnym Modern Talking. Ich działalność ogranicza się do występów z oryginalnymi podkładami muzycznymi z piosenek Modern Talking, w czym pomaga im pewne wizualne podobieństwo do Thomasa Andersa i Dietera Bohlena. Modern Talking Reloaded można określić, co najwyżej jako trubite-band” – czytamy na stronie moderntalking.pl.

Poszerzenie propozycji 

W poprzednich edycjach Imienin Miasta sądeczanie bawili się przy muzyce zespołów tj.: Lemon, Enej, Bajm, Afromental, Dżem. W tym roku organizatorzy postawili na zupełnie inne „gwiazdy”. Zespół disco-polo ,,Łobuzy” za jeden koncert inkasuje od 15-20 tysięcy złotych.

Pytania o kryterium decydujące przy wyborze poszczególnych wykonawców, o koszt tegorocznej oraz ubiegłorocznej imprezy skierowaliśmy do biura prasowego sądeckiego ratusza. Niestety nie uzyskaliśmy konkretnej odpowiedzi, gdyż 18 czerwca, jak poinformowali nas pracownicy magistratu, trwała jeszcze ,,procedura przetargowa”.

Dr Marcin Poręba – dyrektor Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta w Nowym Sączu, tuż po objęciu stanowiska, 10 grudnia 2018 roku – stwierdził: „Jeśli chodzi o dostęp do kultury, to uważam, że my przede wszystkim będziemy stawiać na kulturę wyższą, a nie masową i będziemy chcieli rozszerzyć repertuar i propozycje dla mieszkańców”.

Jak będzie wyglądała realizacja tej zapowiedzi w pierwszej tak dużej plenerowej imprezie organizowanej przez nowych gospodarzy miasta? – będzie okazja przekonać się osobiście już za kilka dni.

Dzisiaj nowosądecki magistrat opublikował oficjalny plakat zapowiadający wydarzenie. Szczegóły poniżej.

Wiceprezydent: Hip-hop, to nie gospel. Wiceprzewodniczący: to skandal!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.