Akademia Młodych Orłów zakończyła rok szkoleniowy

Akademia Młodych Orłów zakończyła rok szkoleniowy

W nowosądeckim oddziale AMO uroczyście zakończono rok szkoleniowy.

Wśród gości nie zabrakło prezesa OZPN Roberta Korala, dyrektora MOSiR Marcina Rojny czy przewodniczącego Komisji Sportu Rady Miasta Dawida Dumany.

Dziękowano najmłodszym – za całoroczną pracę na treningach, rodzicom za opiekę, zaś trenerom za cierpliwość i wiele dobrej pracy szkoleniowej.

Przez pierwsze dwa weekendy czerwca odbywały się bezpłatne nabory do AMO – Dni Talentu. To projekt oparty na Narodowym Modelu Gry w piłkę nożną, który działa dzięki inicjatywie Miasta Nowego Sącza, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie i Jezuickiemu Centrum Edukacji w Nowym Sączu.

Czytaj również: SANDECJA WŁĄCZYŁA DO KADRY PIERWSZEJ DRUŻYNY KILKU PIŁKARZY REZERW I AKADEMII!

Na piłkarskie testy zgłosiło się ponad 180 dzieci w wieku od 6 do 11 lat. AMO w swoje szeregi mogło przyjąć jedynie 96 dzieciaków do sześciu grup.

Dziękuję wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom za obecność na testach, przepraszam że nie wszystkich mogliśmy przyjąć. Zapraszamy za rok. Na ostatnim naborze dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w prostych testach sprawnościowych i myślimy, że miały fajną zabawę. Wybraliśmy grupy testowe po 20 dzieci. Z nich na koniec miesiąca wybierzemy po 16 najzdolniejszych, które od 1 września br. rozpoczną zajęcia w AMO otrzymując bezpłatny sprzęt sportowy – mówi Andrzej Kuźma, koordynator AMO w Nowym Sączu.

Odwiedź konto autora na Twitterze

Fot. AMO

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.