II LO i technikum elektryka bez poprawek tegorocznej matury! Brawo!

Wszyscy uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum nr 7 przy Zespole szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu już są po maturze. W tych dwóch sądeckich szkołach egzamin dojrzałości zdali wszyscy, bez wyjątku. W II LO do matury przystąpiło 381 osób, zaś w Technikum “elektryka” 274.

Najwięcej licealnych poprawek egzaminu będzie w małym IX LO, gdzie 26 osób, czyli ponad połowa uczniów nie zdała matury i w VI LO (27 poprawek co stanowi ok 24 proc. zdających).  W I LO będzie sześć poprawek (1,75 proc.), a w “piątce” i “trójce” – po osiem (odpowiednio 5.19 proc. i 6,78 proc)

Technika wypadły nieco słabiej. Po 36 uczniów musi ponownie przystąpić do matury w Technikum nr 3 (ZSB) oraz w Technikum nr 1 (ZS Nr1). 35 osób nie zdało w Technikum nr 4 (ZS nr 4), a 31 – w Technikum nr 8 (ZSS).

Po podsumowaniu wyników Nowy Sącz wypada nieźle. Lepiej niż średnia krajowa i wojewódzka. Pozytywny wynik egzaminu miało u nas 93,52 proc licealistów. Średnia krajowa to 84, 40 proc. a średnia dla Małopolski – 88 proc.
W przypadku techników mamy 81,93 proc. zdanych matur przy średniej krajowej 67,9 proc. i małopolskiej – 75 proc.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.