Idąc na cmentarz nie musisz zabierać butelki na wodę. Czekać będą na Ciebie stojaki z konewkami

To być może koniec fruwających na wietrze plastikowych butelek, rozbitych słoików pochowanych za grobami i stert niepotrzebnych śmieci przynoszonych na sądecki cmentarz komunalnych przez wszystkich tych, którzy chcą podlać kwiaty lub zaczerpnąć wody do umycia nagrobków. Wczoraj nieopodal hydrantów pojawiły się stalowe stojaki na których powieszono zielone konewki. Mogą z nich korzystać wszyscy odwiedzający groby bliskich na sądeckim Cmentarzu Komunalnym. 

wsb3

Pomysłodawcą udostępnienia konewek jest radny Krzysztof Ziaja. Z jego inicjatywy zainstalowano w kilku miejscach nekropolii trzy stojaki,  a na nich zawieszono oznaczone czerwonym sercem pięciolitrowe konewki.

-Zakupiłem 50 konewek oznaczonych napisem, że jest to własność cmentarza. Każdy po skorzystaniu powinien odwiesić ją na miejsce. Chciałbym zaapelować więc do mieszkańców, aby idąc na cmentarz nie brali z sobą słoików czy butelek, bo można będzie skorzystać z tych konewek- mówił radny Ziaja

Jak dodał, jest to na razie projekt pilotażowy jednak ma nadzieję, że przyjmie się w Nowym Sączu i zostanie wykorzystany w przyszłości również na innych cmentarzach.

Co sądzicie o tym pomyśle?

 

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.