Historyczny sukces Katarzyny Niewiadomej!

Pochodząca z Ochotnicy Dolnej Katarzyna Niewiadoma została brązową medalistką Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym. To największy sukces zawodniczki, która od lata dobija się do światowej czołówki. Jest to jednocześnie pierwszy medal dla Polski na mistrzostwach świata w kategorii elity kobiet.

Mistrzostwa Świata rozgrywane są w Belgii. Zwyciężyła Włoszka Elisa Balsamo, a drugie miejsce zajęła Holenderka Marianne Vos.

Katarzyna Niewiadoma urodziła się 29 września 1994 roku w Limanowej. Jednak rodzinnie związana jest z Ochotnicą Górną. Obecnie od kilku lat trenuje poza granicami kraju. Na niedawnych Igrzyskach Olimpijski była wymieniana w grupie kandydatek do medalu. Ostatecznie w Tokio zajęła 14 miejsce. Dzisiejszy sukces jest uwieńczeniem wieloletniej ciężkiej pracy utalentowanej zawodniczki.