Historyczne zwycięstwo Sandecji w roli gospodarza

Sandecja Nowy Sącz pokonała szczecińską Pogoń i odniosła swoje drugie zwycięstwo z rzędu. Dla piłkarzy znad Dunajca jest to niezwykle ważna wygrana, bowiem drużyna odniosła je pierwszy raz w roli gospodarza. Jak to wszystko wyglądało?

Przed meczem uważano, że to spotkanie będzie niezwykle wyrównane. W poprzedniej kolejce oba kluby wygrały z ekipami z Trójmiasta (Sandecja z Lechią Gdańsk 2:3, a Pogoń z Arką Gdynia 0:3). Wszyscy kibice zgromadzeni na stadionie w Niecieczy byli ciekaw jaki ostatecznie będzie wynik.

W pierwszych 15 minutach górą była Sandecja. To ona dłużej posiadała piłkę i stwarzała kilka bardzo dobrych akcji. Niestety niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 20 minucie meczu w pole karne gospodarzy wszedł Ricardo Nunes, obrońca Pogoni, dograł do będącego po drugiej stronie pomocnika „Portowców”, Dariusza Formelli, a ten uderzył z woleja i było już 0:1.

Do końca pierwszej połowy inicjatywę przejęli goście. Zaczęli grać agresywnie i stwarzali groźne akcje.

Na początku drugiej połowy nic groźnego się nie działo. Gdy nagle w 56 minucie spotkania Tomasz Brzyski, pomocnik Sandecji wślizgiem uderzył w bramkę. Piłka została odbita w tak szczęśliwy sposób, że trafiła pod nogi napastnika gospodarzy, Aleksandra Kolewa, który mocnym uderzeniem z woleja pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości, Łukasza Załuskę i wywalczył wyrównanie w tym meczu.

9 minut później dogodną sytuację miał Kolew, jednak piłka minęła bramkę o parę metrów.

Nadeszła 75 minuta. Grzegorz Baran rozrzucił piłkę na drugą stronę, do obrońcy Sandecji, Lukasa Kubana, ten dośrodkował w pole karne Pogoni, a tam znajdował się Aleksandar Kolew i fantastycznym uderzeniem z główki strzelił gola dającego prowadzenie dla nowosądeczan na 2:1.

Przez kolejny kwadrans meczu Pogoń próbowała coś strzelić jednak bezskutecznie i Sandecja Nowy Sącz odniosła swoje drugie zwycięstwo z rzędu.

Aktualnie Sandecja po 7 kolejce zajmuje 7 miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy.

Za dwa tygodnie w 8 kolejce Lotto Ekstraklasy odbędzie się mecz przyjaźni pomiędzy Sandecją Nowy Sącz, a Koroną Kielce.