Historia powstania i rozpadu zbiorów Muzeum Ziemi Sądeckiej oraz powojenne losy Muzeum w Nowym Sączu

Historia powstania i rozpadu zbiorów Muzeum Ziemi Sądeckiej oraz powojenne losy Muzeum w Nowym Sączu

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu uzyskało dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Badanie polskich strat wojennych. Projekt pn. „Historia powstania i rozpadu zbiorów Muzeum Ziemi Sądeckiej oraz powojenne losy Muzeum w Nowym Sączu” będzie realizowany od 1 kwietnia do 31 grudnia 2023 r.
Zadanie zakłada przygotowanie wystawy czasowej wraz z katalogiem, która przybliży historię powstania Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, jego losy wojenne i powojenne oraz gromadzone zbiory. Wystawa zaprezentuje zakres poniesionych strat wojennych przez instytucję. W Domu Gotyckim (filii Muzeum) zaprezentowane zostaną najstarsze i najcenniejsze eksponaty, stanowiące podstawę dla kontynuacji kolekcji.
W katalogu znajdą się merytoryczne opracowania zagadnień prezentowanych na wystawie wraz z notami katalogowymi obiektów oraz fotografie archiwalne i współczesne.
Wystawa będzie udostępniona w Domu Gotyckim od 29 września 2023 r. Promocja katalogu odbędzie się 30 listopada 2023 r.
***
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Fot. ze zbiorów Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.
Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama