Hańba na domówce w Nowym Sączu !

Hańba na domówce w Nowym Sączu !

Wczoraj sądeckie planty rozbrzmiewały dobrą muzyką. W ramach cyklu „Koncerty na domówce” w Nowym Sączu wystąpił zespół Hańba. Uwaga: trzy, dwa, jeden, START! Przenosimy się myślami do 1937 roku i wczuwamy się w przedwojenny klimat…

Banjo, akordeon, klarnet, bęben, grzebień, tuba i wokale stanową narzędzie wyrazu artystycznego. Gatunek muzyczny jakim jest punk rock z tekstami polskich poetów międzywojennych: Tuwima, Brzechwy czy Broniewskiego są przekaźnikiem miliona emocji.  Zbuntowana orkiestra podwórkowa ma słuchaczom wiele do przekazania. Poprzez swoje oryginalne utwory uzewnętrznia bunt i gniew, ale zamiast przemocy używa muzyki.

Hańba to krakowska formacja, która łączy punk rock i folklor uliczny. Ma na swoim koncie 6 albumów. Stylizuje się na przedwojenną kapelę. Pakując publiczność w swój wehikuł czasu przenosi nas do innej epoki.

Inicjatorem przedsięwzięcia„Koncerty na domówce” jest Michał Chojecki. Koncertowa przygoda rozpoczęła się 5 lat temu od prywatnej domówki, którą zorganizował u siebie.  Zaprosił kapele i znajomych. Potem znajomi zaprosili swoich znajomych na następny koncert i inicjatywa trwa do dziś.

Jak podkreśla pomysłodawca – najważniejsze jest to, żeby na domówkach spotykali się ludzie o podobnych gustach muzycznych. Miejsce koncertu nie ma znaczenia. To może być czyjś dom, ogród lub kawiarnia. Najważniejsza jest dobra atmosfera i wspaniała zabawa. Jak to się stało, że  Hańba wystąpiła w Nowym Sączu? Jak mówi Michał Chojecki :

W tym środowisku alternatywo-muzycznym wszyscy się znamy o wielu lat. Naturalną rzeczą jest więc to, że często się spotykamy na różnych festiwalach. Z liderem zespołu, Andrzejem, znam się od siedmiu lat. Zespół jest obecnie towarem eksportowo- muzycznym. Jeździ  po całym świecie. Ostatnio muzycy byli na tresie w Stanach Zjednoczonych, a dziś zgodzili się zagrać u nas. Cieszę się że mogę wspierać młodych artystów i organizować takie koncerty.

Było klimatycznie, żywo i tanecznie. Przekonasz się TUTAJ.

Kolejny koncert już dziś w „Spóźnionym Słowiku” o godz. 19:00. Wystąpią : „Za Plecami”, „The Fathers Band” i „Too Black Project”.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.