Hańba na domówce w Nowym Sączu !

Hańba na domówce w Nowym Sączu !

Wczoraj sądeckie planty rozbrzmiewały dobrą muzyką. W ramach cyklu „Koncerty na domówce” w Nowym Sączu wystąpił zespół Hańba. Uwaga: trzy, dwa, jeden, START! Przenosimy się myślami do 1937 roku i wczuwamy się w przedwojenny klimat…

Banjo, akordeon, klarnet, bęben, grzebień, tuba i wokale stanową narzędzie wyrazu artystycznego. Gatunek muzyczny jakim jest punk rock z tekstami polskich poetów międzywojennych: Tuwima, Brzechwy czy Broniewskiego są przekaźnikiem miliona emocji.  Zbuntowana orkiestra podwórkowa ma słuchaczom wiele do przekazania. Poprzez swoje oryginalne utwory uzewnętrznia bunt i gniew, ale zamiast przemocy używa muzyki.

Hańba to krakowska formacja, która łączy punk rock i folklor uliczny. Ma na swoim koncie 6 albumów. Stylizuje się na przedwojenną kapelę. Pakując publiczność w swój wehikuł czasu przenosi nas do innej epoki.

Inicjatorem przedsięwzięcia„Koncerty na domówce” jest Michał Chojecki. Koncertowa przygoda rozpoczęła się 5 lat temu od prywatnej domówki, którą zorganizował u siebie.  Zaprosił kapele i znajomych. Potem znajomi zaprosili swoich znajomych na następny koncert i inicjatywa trwa do dziś.

Jak podkreśla pomysłodawca – najważniejsze jest to, żeby na domówkach spotykali się ludzie o podobnych gustach muzycznych. Miejsce koncertu nie ma znaczenia. To może być czyjś dom, ogród lub kawiarnia. Najważniejsza jest dobra atmosfera i wspaniała zabawa. Jak to się stało, że  Hańba wystąpiła w Nowym Sączu? Jak mówi Michał Chojecki :

W tym środowisku alternatywo-muzycznym wszyscy się znamy o wielu lat. Naturalną rzeczą jest więc to, że często się spotykamy na różnych festiwalach. Z liderem zespołu, Andrzejem, znam się od siedmiu lat. Zespół jest obecnie towarem eksportowo- muzycznym. Jeździ  po całym świecie. Ostatnio muzycy byli na tresie w Stanach Zjednoczonych, a dziś zgodzili się zagrać u nas. Cieszę się że mogę wspierać młodych artystów i organizować takie koncerty.

Było klimatycznie, żywo i tanecznie. Przekonasz się TUTAJ.

Kolejny koncert już dziś w „Spóźnionym Słowiku” o godz. 19:00. Wystąpią : „Za Plecami”, „The Fathers Band” i „Too Black Project”.