Hala sportowa przy 1 LO w Starym Sączu oddana uczniom i nauczycielom [ZDJĘCIA]

Stary Sącz zyskał piękny obiekt sportowy, który w niespełna rok wyrósł w sąsiedztwie 1 Liceum Ogólnokształcącego. Hala jest połączona ze szkołą oraz wyposażona w prysznice, szatnie i trybuny mogące pomieścić 140 osób. Zbudowano ją za 5 milionów złotych. Jest już oficjalnie otwarta, poświęcona i przekazana do użytkowania uczniom i nauczycielom. 

wsb3

- Ten obiekt podniesie standard nauczania w naszej szkole, uatrakcyjni ofertę edukacyjną. Życzę wszystkim, aby spełniały się ich marzenia, tak jak spełniło się moje; najpierw ucznia, potem nauczyciela i w końcu dyrektora tej szkoły - mówił dyrektor 1 LO w Starym Sączu, Krzysztof Szewczyk.

Uroczystemu otwarciu towarzyszyły występy uczniów. Było tradycyjne przecięcie wstęgi i poświęcenie. Nie zabrakło również podziękowań składanych na ręce wszystkich osób, które w mniejszym lub większym stopniu przyczyniły się do realizacji inwestycji.

Szkoła,  prócz hali dostała czek w wysokości 4 tysięcy złotych  na zakup sprzętu sportowego dla uczniów. To prezent od starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Uczniowie szkoły natomiast obdarowali swojego dyrektora - tenisówkami "króla parkietu".

W uroczystości wzięli udział m.in. posłowie: Anna Paluch, Jan Duda, Józef Leśniak. Arkadiusz Mularczyk, Andrzej Czerwiński i Wiesław Janczyk, starosta Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk i Dariusz Leśniak, dyrektor delegatury kuratorium w Nowym Sączu,

 

MEDICOR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.