Hala Łabowska: popłyną modlitwy za księdza Gurgacza i jego żołnierzy

Hala Łabowska znów zgromadzi tłumy. Organizatorzy 19. mszy św. w intencji ks. Władysława Gurgacza i jego żołnierzy liczą, że w sobotnim wydarzeniu weźmie udział nawet 600 osób. W tym roku razem z Nadleśnictwem Nawojowa przygotowali nawet specjalny transport.

Renault2

Każdego roku, we wrześniu, w pobliżu miejsca gdzie razem ze swoim kapelanem ukrywali się żołnierze antykomunistycznego podziemia odbywa się plenerowa msza. Jej uczestnicy modlą się o beatyfikację ks. Gurgacza, a także w intencji żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Kapłan został skazany na śmierć w pokazowym procesie. 14 września 1949 roku ginął od strzału w tył głowy w więzieniu przy ul. Montelupich w Krakowie. Coraz więcej osób interesuje się jego historią, a w tym roku powstaje nawet na jego temat film dokumentalny.

2 września zaplanowano już 19. spotkanie na Hali Łabowskiej. O godzinie 11.00 mszę świętą będzie sprawował ks. Henryk Michalak.

- Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu - zachęca Jerzy Basiaga z Fundacji "Osądź mnie, Boże". - Od miejscowości Maciejowa-Składziste będą kursować busy na Halę Łabowską, tak by wszyscy sprawnie i bezpiecznie dotarli na miejsce. Zadbał o to nadleśniczy z Nawojowej Tomasz Romanowski -  dodaje.

Udział w wydarzeniu zapowiedzieli goście z całego kraju. Dla uczestników przewidziano poczęstunek.

Fot. Jacek Zygadlewicz
MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.