Gwarancja idealnie gładkiej i zdrowej skóry – oto najlepsze peelingi do twarzy i ciała

Gwarancja idealnie gładkiej i zdrowej skóry – oto najlepsze peelingi do twarzy i ciała

peeling do twarzy

Regularne złuszczanie martwego naskórka powinno stanowić istotny element codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Dobry peeling do twarzy potrafi bowiem uczynić skórę zdrową i promienną, a także przygotować ją do dalszych etapów pielęgnacji. Jednak nieodpowiednio dobrany kosmetyk może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego i pogorszyć stan naszej cery. Jak zatem wybrać najlepszy dla siebie peeling i jak go stosować, aby osiągnąć zadowalające efekty?

Co nam daje stosowanie peelingów do twarzy?

W najgłębszej warstwie skóry nieustannie powstają nowe komórki, które z czasem obumierają i przemieszczają się ku górze – do naskórka. Cykl życia komórek z wiekiem ulega skróceniu, dlatego coraz więcej martwych fragmentów naskórka zalega na twarzy i, jeśli nie są one regularnie usuwane, przyczyniają się do pogorszenia kondycji cery. Negatywny wpływ na skórę bez wątpienia ma również stres. Z powodu skróconego czasu na regenerację twarz staje się szara, szorstka i pozbawiona blasku. Złuszczanie naskórka stymuluje za to skórę do przyspieszenia procesów odnowy, co znacząco poprawia jej wygląd. Dobre peelingi do twarzy, pod warunkiem regularnego stosowania, dogłębnie oczyszczają i wygładzają cerę, poprawiają krążenie krwi w naskórku, regulują wytwarzanie sebum, a nawet usuwają drobne przebarwienia i delikatnie rozświetlają.

peeling do twarzy

Najpopularniejsze rodzaje peelingów do twarzy

1. Peelingi mechaniczne (drobnoziarniste i gruboziarniste)

Tego typu peeling doskonale oczyszcza i pobudza skórę do odnowy, jednak zbyt mocne pocieranie może uszkodzić jej komórki, dlatego raczej nie jest polecany w przypadku cery bardzo wrażliwej. Najbezpieczniejszy będzie za to dla skóry mieszanej i tłustej, która charakteryzuje się większą odpornością na ścieranie. W tym przypadku zaleca się stosowanie takich kosmetyków jak garnier czysta skóra nawet 2 razy w tygodniu, ponieważ pozwolą one na dokładne oczyszczenie porów i regulowanie ilości wytwarzanego sebum.

2. Peelingi enzymatyczne

Peelingi enzymatyczne zawierają w swoim składzie enzymy pochodzące głównie z owoców, które delikatnie zmiękczają martwy naskórek i powodują jego rozpuszczanie bez konieczności pocierania. Tego typu kosmetyk jest odpowiedni dla każdego typu cery, jednak  warto wybrać go szczególnie wtedy, gdy skóra ma skłonności do zaczerwienień, a stosowanie peelingów mechanicznych nadmiernie ją podrażnia. Delikatny peeling do twarzy, taki jak tołpa 3 enzymy, przynosi wrażliwej cerze wiele korzyści. Przede wszystkim wykazuje właściwości przeciwzapalne, usuwa toksyny i wspomaga proces regeneracji tkanki łącznej, a także odblokowuje pory oraz normalizuje pracę gruczołów łojowych.

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się także peelingi typu gommage. Łączą one w sobie właściwości kosmetyku mechanicznego z enzymatycznym, ponieważ nakłada się je jak maskę, a po kilku minutach ściera suchymi dłońmi. W tym przypadku warto sięgnąć choćby po eveline peeling enzymatyczny, który za sprawą specjalnych enzymów z ananasa i kwasów owocowych AHA działa niczym gumka ścierająca naskórek i odsłaniająca wierzchnią warstwę tkanki, a ponadto chroni cerę przed przesuszeniem i redukuje podrażnienia.

peeling do ciała

Peelingi do twarzy a peelingi do ciała

Warto pamiętać, że skóra twarzy znacznie różni się od skóry reszty ciała. Jest znacznie delikatniejsza, często cieńsza i wrażliwsza na czynniki zewnętrzne, dlatego częściej występują na niej podrażnienia. O ile więc złuszczanie cery powinno wykonywać się za pomocą łagodniejszych kosmetyków, o tyle do ciała można śmiało stosować peeling gruboziarnisty z mocniejszymi drobinkami ścierającymi. Takim produktem jest na przykład ziaja peeling cukrowy, który pozostawi skórę nie tylko oczyszczoną, ale także miękką, gładką oraz pięknie pachnącą.

Artykuł sponsorowany.

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama