Grybów żegna człowieka niezwykłego. Zmarł Franciszek Mitoraj

Grybów żegna człowieka niezwykłego. Zmarł Franciszek Mitoraj

W wieku 91 lat do lepszego świata odszedł wychowawca wielu pokoleń mieszkańców Grybowa i okolic. 9 marca (sobota) Sądecczyzna straciła zasłużonego działacza społecznego i nauczyciela Franciszka Mitoraja. ,,To wielka starta dla nas wszystkich. To, co pozostanie, to pamięć i wspomnienia, których jest naprawdę bardzo dużo” – mówi burmistrz Grybowa Paweł Fyda.

Franciszek Mitoraj to jedna z tych postaci, która swoim odejściem pozostawia wyrwę niemożliwą do zapełnienia. Był  Przewodniczącym Rady Narodowej Miasta i Gminy Grybów (1973-1975), Dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie (1972-1979) oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 (1970-1972 oraz 1990-1991). Funkcję tę sprawował również w Zbiorczej Szkole Gminnej w Grybowie (1980-1990).

,,Mam ogromną satysfakcję, że miałem przyjemność osobistej znajomości ze zmarłym Panem Dyrektorem, bo tak w większości przez cały czas zwracaliśmy się do Pana Franciszka. Jako młody chłopak miałem przyjemność bycia jego uczniem. Do dzisiaj pamiętam wspaniałe i ciekawe lekcje fizyki. Chętnie je wspominam, zresztą jak wszystkie wspólne chwile spędzone w tej szkole, jak i poza nią. Szkoda, że to już tylko wspomnienia. Dzisiaj jestem mu bardzo wdzięczny, za to, co było. Pan Dyrektor pozostanie w mojej pamięci. Wierzę także głęboko, że na długo pozostanie w pamięci bardzo wielu ludzi, mieszkańców naszego Grybowa i okolic. Teraz już tylko wszyscy możemy powiedzieć: „Dziękujemy Ci za wszystko Śp. Franciszku, Spoczywaj w pokoju wiecznym…” – wspomina burmistrz

Ostatnie pożegnanie

Pogrzeb odbędzie się 13 marca (środa) o godzinie 15:00 w Bazylice Mniejszej w Grybowie. Mszę poprzedzi różaniec za duszą zmarłego, który rozpocznie się o 14:30.

 

fot. Miasto Grybów

źródło: grybow24

Czytaj też:

Nowy Sącz. Za nami konwencja komitetu Wiosna 2024. Poznaliśmy program i kandydatów

Reklama