Grybów/Biała Wyżna. Trwa akcja ratowania życia. Wypadek przy wierceniu studni

Grybów/Biała Wyżna. Trwa akcja ratowania życia. Wypadek przy wierceniu studni

W miejscowości Grybów na os. Biała Wyżna (rejon Kozieńca) doszło do wypadku podczas wiercenia studni głębinowej. Poszkodowany został 57-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego. Na pomoc zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na miejscu są również strażacy i funkcjonariusze policji. Trwa akcja ratowania życia.

Do zdarzenia doszło około godziny 10:50 na łąkach pod lasem na osiedlu Biała Wyżna. – Na miejsce zadysponowaliśmy jednostki z JRG1, OSP Ptaszkowa oraz OSP Grybów-Biała Wyżna. Łącznie sześć zastępów.  Trwa akcja ratunkowa – relacjonuje w rozmowie z naszą redakcją komendant Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Motyka.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, mężczyzna miał zostać poszkodowany przez jeden z elementów wiertła. Tego jednak na obecną chwilę służby nie potwierdzają. Trwa walka o życie rannego.

– Mężczyzna został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Obecnie funkcjonariusze wykonują na miejscu czynności procesowe. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia są obecnie ustalane przez policjantów – poinformowała w rozmowie z naszą redakcją podkomisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Czytaj także: Zaginął 50-letni Wiesław Rataj

Fot. PSP Nowy Sącz