Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa od 60 lat jest domem dla sądeczan

Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa ma już sześćdziesiąt lat. Została powołana do życia w 1958, a wczoraj odbyły się uroczystości związane z okrągłym jubileuszem jej istnienia. Spółdzielnia postała, aby zapewnić dom ówczesnym pracownikom dużych firm jak PKP czy ZNTK. Dziś w 8 824 mieszkaniach o łącznej powierzchni 442 674 m2 mieszka około 30 000 osób.

Uroczystości związane z obchodami jubileuszu odbyły się w świetlicy środowiskowej przy ul. Kołątaja 13 . Spotkanie było okazją do podsumowań, wspomnień i wręczenia nagród oraz odznaczeń dla wszystkich byłych i obecnych członków zarządu spółdzielni. Podczas uroczystości Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa otrzymała m.in: Krzyż Małopolski, Złote Jabłko Sądeckie oraz Tarczę Herbową Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza

- Chciałem serdecznie pogratulować tego jubileuszu, bo dożyć kopy lat jest trudno zwłaszcza w sytuacji, kiedy spółdzielnia przechodziła choćby przez transformację ustrojową. To był trudny okres. Za to, co państwo robicie teraz na różnych płaszczyznach, także w sferze remontów należą się wam szczególne podziękowania-powiedział Jerzy Gwiżdż wiceprezydent miasta Nowego Sącz

 

TRADYCJATEXT

2 comments

  1. Tadeusz 18 Listopad, 2018 at 17:20 Odpowiedz

    Szkoda że nie było dobrej woli ze strony spółdzielni i zarządu do tego aby sądecki Radioklub SP9RNS miał swoją siedzibę w jednym z bloków na millenium !
    Mieszkańcy byli przychylni naszej społecznej działalności, ale zarząd nie !!
    Rada bezczelnie nas oszukała w kwestii wydania pozwolenia na montaż anten na dachu uzależniając go 50% podpisów mieszkańców bloku, w momencie przedstawienia listy z podpisami zmienili zdanie i poinformowali nas że chodziło im o mieszkańców osiedla !!!

Wypowiedz się w tej sprawie