Gródek: szczęśliwy finał poszukiwań

Gródek: szczęśliwy finał poszukiwań

Około 23:00 członkowie Grupy Krynickiej GOPR poinformowali o poszukiwaniach mężczyzny w Gródku (gmina Grybów). 44-latek zaginął podczas zbierania grzybów.

Mieszkaniec Gródka po powrocie z pracy wraz ze swoim bratem i drugim mężczyzną wybrał się na grzyby. Gdy dotarli do lasu, rozdzielili się. Około 15:00 okazało się, że 44-latka nie ma w pobliżu. Nawoływania nie przyniosły skutku.

Na poszukiwania mężczyzny ruszyła rodzina, a następnie policja, państwowa i ochotnicza straż pożarna, a także ratownicy z psami z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Około 22:00 do poszukiwań dołączyła Grupa Krynicka GOPR. Sprawa była pilna, ponieważ 44-latek choruje na cukrzycę.

O 23:50 członkowie Grupy Krynickiej GOPR poinformowali o szczęśliwym finale poszukiwań. – Mężczyzna został odnaleziony przez patrol GOPR na quadzie.

44-latek ma obrażenia głowy, ale jest przytomny. Został zabrany przez karetkę pogotowia ratunkowego do szpitala. W niedzielę został wypisany do domu.

W akcji udział brali: JRG1 z Nowego Sącza, OSP Gródek, OSP Biała Niżna, OSP Grybów-Biała, OSP Stróże, OSP Polna, OSP Wyskitna, OSP Siołkowa, OSP Kąclowa, OSP Stara Wieś, GOPR, OSP Grupa Ratownictwa Specjalnego z Nowego Sącza, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

fot. Grupa Krynicka GOPR

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.