Gródek nad Dunajcem: zbudują gmach z zielonym dachem i platformę z widokiem na jezioro

Gródek nad Dunajcem: zbudują gmach z zielonym dachem i platformę z widokiem na jezioro

Spełni się marzenie mieszkańców i turystów odwiedzających Gródek nad Dunajcem. W samym centrum miejscowości powstanie strefa publiczna z prawdziwego zdarzenia. Będzie można spacerować, odpoczywać i podziwiać.

Pracownia projektowa przygotowała już wizualizację zagospodarowania przestrzeni.  Praca nad przebudową centrum Gródka ma być podzielona na trzy etapy.

W pierwszym z nich rozbudowany zostanie obiekt, w którym obecnie znajduje się punkt pocztowy. W powiększonym budynku znajdzie się miejsce dla poczty, dla punktu informacji turystycznej oraz nowego lokalu usługowo-handlowego. Na poddaszu zaplanowano lokum dla Gminnego Ośrodka Kultury, wraz z salą konferencyjną i tarasem.

Ten etap prac obejmie także remont alejki spacerowej, budowę platformy widokowej, oświetlenia terenu oraz ogrodzenia.

W miejscu istniejących obiektów gastronomicznych i usługowych wyrośnie budynek o charakterze handlowo-gastronomicznym. W  obiekcie znajdzie się też zaplecze sanitarne, które rozwiąże problem braku toalet w centrum turystycznej miejscowości.

Sporą atrakcją będzie taras, który zaprojektowano, jako tak zwany „dach zielony”. Będzie można z niego podziwiać widoki i skorzystać z usług gastronomicznych. Ta część inwestycji zrealizowana zostanie w drugim etapie.

Trzeci etap obejmie budowę miejsc parkingowych. Pomiędzy projektowanymi obiektami, a polem namiotowym znajdzie się też teren przeznaczony na organizację imprez plenerowych.

-Rozpoczęcie prac planujemy najwcześniej w przyszłym roku po sezonie letnim. Staramy się o fundusze zewnętrzne na tę inwestycję  – mówi Mieczysław Hajduga, zastępca wójta Gminy Gródek nad Dunajcem.

– Cypel z platformą widokową z pewnością sprawiłby wiele przyjemności mieszkańcom i turystom. W okolicy powstaje coraz więcej ośrodków i możliwość swobodnego dostępu do jeziora powoli się kurczy.

W galerii poniżej zobaczyć można wizualizację planowanego zagospodarowania terenu i budynków oraz aktualny wygląd cypla.

fot. Gmina Gródek nad Dunajcem

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama