Gródek nad Dunajcem: śmierć w jeziorze

Gródek nad Dunajcem: śmierć w jeziorze

Podczas kąpieli w Jeziorze Rożnowskim utonął mężczyzna. Dramat wydarzył się 1 września około godziny 19.37. Świadkowie wezwali pomoc. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp strażaków-ochotników z Gródka nad Dunajcem. Próbę ratowania życia podjęli najpierw znajomi mężczyzny, później ratownicy. Niestety bezskutecznie.

Z informacji uzyskanych od przebywających nad jeziorem świadków ustalono, że podczas kąpieli w jeziorze nagle mężczyzna zniknął pod wodą. Kąpał się około 20 metrów od brzegu. W trakcie poszukiwań, ratownicy WOPR przekazali  informację,  że w miejscu wskazanym przez świadków dno jest zamulone a głębokość jeziora sięga od od dwóch do kliku metrów – relacjonują strażacy.

Podczas prowadzenia  poszukiwań na miejsce przybyła karetka Pogotowia  Ratunkowego oraz wodny patrol Policji. Mężczyzna został odnaleziony przez ratowników WOPR, ewakuowany na brzeg i przekazany załodze karetki pogotowia. Reanimacja nie przyniosła niestety zamierzonego efektu. Lkarz  stwierdził zgon poszkodowanego. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

 

Zdjęcia – OSP Gródek nad Dunajcem