Gratka dla miłośników podróży! Korea Północna - w kraju Kimów

Urlop w Korei Północnej? Czy wjazd tam w ogóle jest możliwy? Zapraszamy  na pokaz o kraju niezwykłym, tajemniczym i uchodzącym za niedostępny. Podczas spotkania ze Zbigniewem Durczokiem dowiemy się, jak wygląda życie w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej.

KorzennaW2020

Podróżnik opowie jak zorganizować wyprawę do kraju rządzonego przez dyktaturę Kimów i co udało mu się zobaczyć. Poznamy historię i geografię, stolicę Pjongjang (d. Phenian) oraz prowincję, Strefę Zdemilitaryzowaną, Muzeum Wojny i Koryo Museum, Centrum Nauki, będziemy podziwiać pomniki przywódców, smakować jedzenie oraz okaże się, czy turyści mają szansę przyjrzeć się życiu codziennemu zwykłych ludzi. Dowiemy się, dlaczego nasz prelegent za cel wyjazdu obrał właśnie Koreę Północną.

Zbigniew Durczok – emerytowany nauczyciel matematyki krzeszowickiego LO, lubi podróże „tematyczne”. Miłośnik historii matematyki – zwłaszcza lwowskiej szkoły. Uprawia turystykę rowerową, górską, żeglarstwo i narciarstwo. Autostopowicz w latach ’70. Współpracuje z seniorami i Polakami na Wschodzie.

Mamy do rozdania trzy bilety na podróżniczy klub filmowy "Korea Północa - w kraju Kimów" - slajdowisko, które w Sokole obejrzymy tylko 15 marca o godz. 15.

W komentarzu pod postem na FB informującym o  podróżniczym spotkaniu dokończ zdanie: "Miejsce na świecie, które chcę odwiedzić to....."

Zgłoszenia przyjmujemy do godz 18. (13 marca 2018).

Bilety do odebrania w redakcji DTS jutro i w cwartek od godz 8 do 16.

 

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.