Gorlice z zakazem uprawy… maku i konopi. Jest komunikat!

W środę 25 kwietnia na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Gorlicach pojawił się komunikat na temat zakazu uprawy maku i konopi włóknistych na tzw. potrzeby własne.

wsb3

Oto treść tego komunikatu:

„Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2017 r., poz.783) oraz Uchwałą Nr XLVI/712/18 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 26 lutego 2018 r. w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawy maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w województwie małopolskim w 2018 roku, informujemy, że na terenie Miasta Gorlice obowiązuje bezwzględny zakaz uprawy maku i konopi włóknistych, na tzw. potrzeby własne. Zgodnie z art. 53 ust. 1 cytowanej wyżej ustawy kto, wbrew przepisom ustawy wytwarza, przetwarza albo przerabia środki odurzające lub substancje psychotropowe albo przetwarza słomę makową podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Być może treść tego ogłoszenia ma związek z kilkoma głośniejszymi sprawami z marihuaną w tle. Przykładowo w sierpniu ub. roku 20-letni mieszkaniec Gorlic posadził sobie w wiaderku konopie indyjskie. W trakcie przeszukiwania jego mieszkania policjanci znaleźli 14 sadzonek tej rośliny.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. KP Policji w Gorlicach

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]