Gorlice dobrze wykorzystują środki publiczne. Wysoka ocena!

Urząd Miejski w Gorlicach za pośrednictwem swojej witryny internetowej poinformował, że miasto nad Ropą uzyskało wysoką ocenę pre-ratingową w badaniach oceniających kondycję budżetów polskich jednostek samorządu terytorialnego!

wsb3

Tylko 11 procent samorządów może pochwalić się tak wysoką oceną, a wśród nich są także Gorlice. Osiągnięty wynik, mieszczący się na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+, najprościej mówiąc, świadczy o bardzo dobrej kondycji miejskich finansów, co daje duże możliwości inwestycyjne i rozwojowe – czytamy na stronie gorlickiego Magistratu.

Warto wiedzieć, że na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce, zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez Gorlice.

Jest to dowód, iż w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządzacie Państwo środkami publicznym, w pełni wypełniając mandat zaufania uzyskany od wyborców w wyborach samorządowych – podkreśla w piśmie, które trafiło do UM w Gorlicach prezes zarządu Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego dr hab. Paweł Śliwiński.

Badania przeprowadzone zostały na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego, wykonała je agencja ratingowa INC Rating Sp. z o.o. z Poznania.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło,fot: UM Gorlice

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]