Gorlice. Burmistrz apeluje o porządek w mieście. „Sprzątać po zwierzętach”

Gorlice. Burmistrz apeluje o porządek w mieście. „Sprzątać po zwierzętach”

Na stronie internetowej urzędu Miejskiego w Gorlicach pojawił się apel burmistrza miasta nad Ropą Rafała Kukli skierowany do mieszkańców.

Mowa w nim m.in. o utrzymaniu porządku na skwerach, chodnikach, przekazywaniu odpadów oraz sprzątaniu po pupilach.Oto treść pisma:

„Zwracam się do Państwa z prośbą dotyczącą utrzymania porządku i czystości na terenie Miasta. Pamiętajmy, że nasze otoczenie świadczy o nas i naszej kulturze. To od Nas zależy czy otaczające nas środowisko będzie zdrowe i przyjazne. Utrzymanie porządku wymaga zaangażowania wszystkich Mieszkańców bez wyjątku.

W związku z okresem wiosennym proszę właścicieli posesji o zwrócenie uwagi na potrzebę utrzymania czystości i porządku w ich obrębie. Dotyczy to uporządkowania różnego rodzaju odpadów, tj. często zalegających liści i suchych traw. Proszę o niespalanie na posesjach pozostałości roślinnych, pozostałości takie powinny być przygotowane do odbioru w dniach zbiórki bioodpadów lub wykorzystane do produkcji kompostu. Stan porządkowy nieruchomości wpływa w istotny sposób na wizerunek naszego Miasta. Uszanujmy czystość na skwerach, chodnikach i zieleńcach miejskich, sprzątajmy każdorazowo po zwierzętach, które wyprowadzamy na spacer.

Przypominam, że w ramach obowiązującego systemu gospodarki odpadami na terenie Miasta każdy mieszkaniec może oddać firmie odbierającej odpady dowolną ilość zmieszanych i segregowanych odpadów powstałych w gospodarstwie domowym – zgodnie z obowiązującym harmonogramem ich odbioru.

Wszyscy wiemy, że estetyczna posesja nie tylko cieszy oko jej właściciela, ale przede wszystkim poprawia wizerunek Miasta. Pamiętajmy, że dla sytuacji związanej z brakiem czystości i porządku nie ma żadnego usprawiedliwienia. Zadbajmy w miarę naszych możliwości o nasze budynki i zieleń wokół posesji. Zróbmy wszystko, aby nasze Miasto lśniło czystością i porządkiem, oraz by stało się przykładem dla innych…

Nie zaśmiecajmy, nie zatruwajmy, nie niszczmy Naszego Wspólnego Dobra, dbajmy wszyscy razem o ład i porządek w naszym mieście, zapewnijmy sobie samym i przyszłym pokoleniom majątek w postaci czystych lasów, rzek, potoków i pięknej przyrody”.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice

Fot. R.Szurek

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.