Nasi „Górale” w kajakach na podium w Liptowskim Mikulaszu!

Na znanym torze w Liptowskim Mikulaszu odbyły się XXXIV Międzynarodowe Zawody Slalomowe w kajakarstwie górskim. Bardzo dobrze spisali się Polscy zawodnicy stając na podium. Na starcie stanęło 290 zawodniczek i zawodników z 7 krajów, w tym medaliści największych światowych imprez sportowych.

Jak zawsze najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja w K-1. Tym razme wiele radości dostarczyła Natalia Pacierpnik, która wygrała po dwóch dniach zawodów – do końcowej klasyfikacji liczyły się wyniki z dwóch regat. Sądeczanka Klaudia Zwolińska, która w eliminacjach była druga, w finale nie ustrzegła się błędu, „złapała” 50 pkt karnych i szanse wysokie miejsce przepadło.

Jeszcze więcej emocji dostarczyła rywalizacja w K-1 panów. Wygrał co prawda Słowak Jakub Grigar, ale na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Polacy. Tuż za zwycięzcą uplasował się Michał Pasiut, co jest niespodzianką, który pokonał Dariusza Popielę.

Rzeczywiście Michał popłynął znakomicie – opowiada Dariusz Popiela. – Na trzy bramki przed metą pokonał podjazd inaczej niż wszyscy, nawet Słowacy byli niesłychanie zdziwieni. Zresztą jako jedyny miał czas poniżej 90 sekund. Ja byłem trzeci co też mnie cieszy. To były moje szóste zawody i plasuję w czołówce, co dobrze rokuje przed kolejnymi zawodami.

W połowie Maja Polscy zawodnicy w Liptowskim Mikulaszu rozpoczną eliminacje do kadry, tydzień później w Krakowie. Wtedy będzie już wiadomo, kto założy reprezentacyjny dres.

Wyniki końcowe (suma dwóch regat)
K 1 mężczyźni: 1. Grigar Jakub (Słowacja), 2. Pasiut Michal (Polska), 3. Popiela Dariusz (Polska)
K 1 kobiety: 1. Pacierpnik Natalia (Polska), 2. Kaliska Elena (Słowacja), 3. Stanovská Sońa (Słowacja)
K 1 juniorzy: 1. Staffen Matuś (Słowacja), 2. Kubik Bartosz (Polska), 3. Paśek Matej (Słowacja))
C 2 Mężczyźni: 1. Kućera Tomaś – Batik Jan (Słowacja) 2. Brzeziński Andrzej – Brzeziński Filip (Polska) 3. Gewisler Matuś – Skakala Juraj (Słowacja)