W górę serducha! Nadchodzi Dzień Dobrych Uczynków

W górę serducha! Nadchodzi Dzień Dobrych Uczynków

Good Deeds Day, czyli Dzień Dobrych Uczynków to święto, którego idei nie trzeba tłumaczyć. Zawarta jest w nazwie. W święto obchodzone od dziesięciu lat w 75 krajach świata włącza się w tym roku nowosądeckie Stowarzyszenie Sursum Corda. 

Akcja przebiega pod hasłem „Razem dla wspólnego dobra”.

W niedzielę, 2 kwietnia 150 wolontariuszy Sursum Corda będzie zachęcać do dzielenia się radością rozdając na ulicach Nowego i Starego Sącza, Grybowa oraz Krynicy Zdroju specjalnie przygotowane na tę okazję słodkości. Przygotowano 2 550 sztuk słodkich upominków.

– Sursum Corda znaczy: w górę serca. Przygotowaliśmy więc piernikowe serca, które podarujemy każdemu, kto podziękuje uśmiechem. Zależy nam, by przypadkowo spotkanym osobom sprawić radość i przekonać je, że czynienie dobra jest obustronnie miłe. Dlatego każdy dostanie dwa serca: jedno dla siebie, a drugie po to, aby mógł obdarować kolejną osobę. W ten sposób zadzieje się dwa razy więcej dobra. Będzie ono krążyło. Każde serduszko zaopatrzyliśmy dodatkowo w miły i motywujący cytat. Będzie słodko, z uśmiechem i z inspiracją – mówi Anna Gądkowska, prowadząca akcję z ramienia Stowarzyszenia Sursum Corda.

Z okazji Dnia Dobrych Uczynków wolontariusze-animatorzy odwiedzą też dzieci w dwóch szpitalnych oddziałach pediatrycznych: w Nowym Sączu i Krynicy Zdroju. Wolontariusze przebrani w stroje bajkowych bohaterów będą prowadzić gry i zabawy dla dzieci oraz czytać bajki. Wszystko po to, aby szpitalna codzienność nabrała w tym dniu wyjątkowych kolorów.

Trzecia akcja nosi nazwę: „Kwiat Uśmiechu”. Wolontariusze odwiedzą podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu i wręczą im 125 przepięknych, bibułkowych kwiatów, własnoręcznie wykonanych przez panie ze Stowarzyszenia Gospodyń „Konwalia” z Małej Wsi. Do kwiatów załączone będą karteczki z miłym słowem.

Wolontariusze z Klubu Wolontariatu przy starosądeckim ogólniaku też włączą się w Good Deeds Day. Postanowili, że przeprowadzą zbiórkę przyborów szkolnych i akcesoriów do pływania dla Dzieci z Domu Dziecka w Żmiącej. Każdy może wesprzeć tę akcję, przynosząc do 7 kwietnia do sekretariatu liceum artykuły papiernicze lub akcesoria do pływania. Ucieszą wiele dzieciaków

Więcej informacji o Good Deeds Day w Polsce TUTAJ

 

Fot. pixabay
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.