W górę serducha! Nadchodzi Dzień Dobrych Uczynków

Good Deeds Day, czyli Dzień Dobrych Uczynków to święto, którego idei nie trzeba tłumaczyć. Zawarta jest w nazwie. W święto obchodzone od dziesięciu lat w 75 krajach świata włącza się w tym roku nowosądeckie Stowarzyszenie Sursum Corda. 

Akcja przebiega pod hasłem „Razem dla wspólnego dobra”.

W niedzielę, 2 kwietnia 150 wolontariuszy Sursum Corda będzie zachęcać do dzielenia się radością rozdając na ulicach Nowego i Starego Sącza, Grybowa oraz Krynicy Zdroju specjalnie przygotowane na tę okazję słodkości. Przygotowano 2 550 sztuk słodkich upominków.

– Sursum Corda znaczy: w górę serca. Przygotowaliśmy więc piernikowe serca, które podarujemy każdemu, kto podziękuje uśmiechem. Zależy nam, by przypadkowo spotkanym osobom sprawić radość i przekonać je, że czynienie dobra jest obustronnie miłe. Dlatego każdy dostanie dwa serca: jedno dla siebie, a drugie po to, aby mógł obdarować kolejną osobę. W ten sposób zadzieje się dwa razy więcej dobra. Będzie ono krążyło. Każde serduszko zaopatrzyliśmy dodatkowo w miły i motywujący cytat. Będzie słodko, z uśmiechem i z inspiracją – mówi Anna Gądkowska, prowadząca akcję z ramienia Stowarzyszenia Sursum Corda.

Z okazji Dnia Dobrych Uczynków wolontariusze-animatorzy odwiedzą też dzieci w dwóch szpitalnych oddziałach pediatrycznych: w Nowym Sączu i Krynicy Zdroju. Wolontariusze przebrani w stroje bajkowych bohaterów będą prowadzić gry i zabawy dla dzieci oraz czytać bajki. Wszystko po to, aby szpitalna codzienność nabrała w tym dniu wyjątkowych kolorów.

Trzecia akcja nosi nazwę: „Kwiat Uśmiechu”. Wolontariusze odwiedzą podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu i wręczą im 125 przepięknych, bibułkowych kwiatów, własnoręcznie wykonanych przez panie ze Stowarzyszenia Gospodyń „Konwalia” z Małej Wsi. Do kwiatów załączone będą karteczki z miłym słowem.

Wolontariusze z Klubu Wolontariatu przy starosądeckim ogólniaku też włączą się w Good Deeds Day. Postanowili, że przeprowadzą zbiórkę przyborów szkolnych i akcesoriów do pływania dla Dzieci z Domu Dziecka w Żmiącej. Każdy może wesprzeć tę akcję, przynosząc do 7 kwietnia do sekretariatu liceum artykuły papiernicze lub akcesoria do pływania. Ucieszą wiele dzieciaków

Więcej informacji o Good Deeds Day w Polsce TUTAJ

 

Fot. pixabay
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.