Gołkowice Górne. Trwają poszukiwania kobiety, która dzwoniła i prosiła o ratunek

W okolicach Gołkowic Górnych w gminie Stary Sącz trwają poszukiwania kobiety. Około 17:00 służby otrzymały telefon z prośbą o pomoc. Na miejscu są zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, GOPR i policjanci.

– Po godzinie 17. do Centrum Powiadamiania Ratunkowego [red. 112] zadzwoniła kobieta, która posługiwała się dwoma językami: niemieckim i angielskim. Twierdziła, że zgubiła się w lesie w górach. Od tamtej pory trwają poszukiwania. Kontaktujemy się z Niemcami i Słowakami, bo niewykluczone, że kobieta jest po stronie słowackiej – informuje w rozmowie z nami mł. asp. Bartosz Izdebski z KWP w Krakowie.

W poszukiwaniach uczestniczą policjanci, strażacy z PSP i OSP oraz goprowcy. Na razie nie wiadomo w jakim wieku jest kobieta i jakiej jest narodowości.

– W Komendzie Wojewódzkiej nie mamy informacji, żeby policjanci na miejscu mieli dane tej osoby – dodaje mł. asp. Izdebski.

fot. OSP KSRG Gołkowice Górne – Facebook

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.