Powiat gorlicki. Sękowa ostrzega przed dużą ilością wilków. Zamyka też szlaki turystyczne

Powiat gorlicki. Sękowa ostrzega przed dużą ilością wilków. Zamyka też szlaki turystyczne

szlaki turystyczne zamknięte, Sękowa

Urząd Gminy Sękowa (powiat gorlicki) wydał dwa istotne komunikaty. W pierwszym zwraca się z apelem o ostrożność, ponieważ na terenie gminy zaobserwowano dużą ilość wilków. Z kolei we wczorajszym komunikacie Urząd informuje o zamknięciu szlaków turystycznych.

Wilki zazwyczaj są płochliwe i unikają kontaktu z człowiekiem lecz w ostatnim czasie ich obecność może zmienić tę tezę. Bytowanie tych dzikich zwierząt blisko naszych domów zaczyna powodować lekki niepokój, powodując myśl, że zaczynają się „zaprzyjaźniać”. Pojawiają się na terenie gminy Sękowa we wsiach Bartne, Bodaki w Sękowej w Pustym Lesie oraz w Owczarach i Ropicy Górnej. Z racji tego, że zaczynamy obserwować takie sytuacje, zwracamy się z prośbą o szczególną uwagę i ostrożność. Gdy wilk znajdzie się w pobliżu nie rób gwałtownych ruchów i spokojnie się oddal. Wilk jest pod ochroną. Nie dokarmiaj go. Chroń także swoje zwierzęta, które są w nieogrodzonych posesjach.

Zamknięte szlaki turystyczne
Gmina podaje także, że z dniem 24 stycznia 2023 roku, decyzją Dyrektora Magurskiego Parku Narodowego zamknięte zostają (do odwołania) wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze. Ma to związek z trudnymi warunkami do uprawiania turystyki, połamanymi drzewami i wiszącymi konarami. To pokłosie panujących ostatnio warunków atmosferycznych: silnego wiatru i opadów sporej ilości śniegu.

Fot: PrzemysławStachyra/PN

ikona strony głównej dts24

Share on twitter
Share on facebook