Gmina Grybów. Przekroczył dozwoloną prędkość o niemal 70 km/h

radar policyjny

Na liczniku miał 118 km/h, kiedy jego jazdę przerwali policjanci z grupy SPEED. Przekroczył tym samym dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o prawie 70km/h. Jednak to nie jedyne przewinienie mieszkańca gminy Grybów.

Sytuacja miała miejsce w niedzielny wieczór (7 listopada), kiedy to funkcjonariusze grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy prowadzili kontrolę prędkości w Białej Niżnej.

– Około godziny 19, ich uwagę zwrócił kierujący mercedesem, który poruszał się z nadmierną prędkością. Pomiar wskazał 118 km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość, z uwagi na teren zabudowany, wynosiła 50 km/h – relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Jednak nadmierna prędkość to nie wszystko, co mężczyzna miał na sumieniu. Kierowca mercedesa wyprzedzał też w niedozwolonym miejscu, przekraczając podwójną linię ciągłą.

Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Mieszkaniec gminy Grybów został ukarany mandatem za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. Ponadto otrzymał 15 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na trzy miesiące.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Niecew. Służby ruszyły na pomoc starszej kobiecie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.