Internauci mają głos. Oto wyniki!

Internauci mają głos. Oto wyniki!

Ludomir Handzel 267 głosów, Jerzy Gwiżdż – 241, Krzysztof Głuc 220 – oto trójka kandydatów, którzy w internetowej sondzie dts24 osiągnęli najlepszy wynik. Co to znaczy?

Tak jak tłumaczyliśmy uruchamiając głosowanie – niekoniecznie oznacza to, że możemy typować nazwiska panów, którzy będą bohaterami drugiej tury wyborów, bo nawet najlepiej zabezpieczona internetowa sonda nie spełnia wymogów badania opinii publicznej.  Możemy jednak śmiało stwierdzić czy ( i jak) zdeterminowany jest sam kandydat, jego sztab i internetowy elektorat w walce o wyborcze poparcie. Możemy pokusić się o wskazanie, że sztaby i elektoraty trzech wymienionych panów są w najwyższym stopniu czujne i gotowe do działania.

Głosowanie uruchomiliśmy z blokadami IP i cookies ograniczającymi możliwość ponownego oddania głosu z tego samego numeru i z tej samej przeglądarki. Najbardziej ciekawym zarzutem jaki usłyszeliśmy w związku z tą blokadą było to, że… nie można głosować wielokrotnie nawet po zresetowaniu komórki i nawet w trybie przeglądania incognito. Odpowiadamy na ten zarzut pytaniem: a czy w wyborach po zresetowaniu czegokolwiek można oddać głos dwa razy? 😉 A tym bardziej incognito? 😉

Próbowano to zrobić mniej więcej tyle razy, na ile wskazuje poniższy wykres z  polem oznaczonym „brak dostępu”. Zaznaczamy, że nie ma możliwości, aby o tym dostępnie decydował człowiek. Głosy akceptuje, albo odrzuca program. Każdemu na identycznych warunkach.

Oczywiście jeśli ktoś wynająłby informatyków, którzy niemal każde zabezpieczenie potrafią  obejść, albo sam zgłębił tajniki ich „sztuczek”, mógłby zagłosować nieuczciwie. Zawsze jednak takie forsowanie zabezpieczeń  pozostawia po sobie jakiś ślad. Wertując logi wyłapaliśmy zjawisko, które takim śladem może być. Jest to seria głosów oddanych w środku nocy z tej samej lokalizacji, z tej samej przeglądarki (łącznie z jej wersją), w odstępach jednej minuty z numeru IP różniącego się  przeważnie jedną cyferką. Głosy oddane w tej serii podciągnęły nieco wynik jednego z panów z pierwszej trójki, ale wyniku ogólnego nie zmieniły.

Druga ciekawa obserwacja dotyczy kandydatów, którzy mają głosów znacznie mniej niż trójka z podium. W ich przypadku nie zaobserwowaliśmy uporczywych prób głosowania wielokrotnego. W momencie gdy głosujący przekonali się już, że blokada nie puszcza ponownego kliknięcia, spokojnie odpuszczali,  podczas gdy inni rozmaitymi sposobami próbowali regulamin obejść i wynik zafałszować.

Takie jest życie. Jest jasna strona mocy, jest i ta ciemniejsza.

Wszystkim bez wyjątku życzymy w prawdziwych wyborach uczciwej konkurencji. Nic tak nie cieszy w każdej – także politycznej grze – jak fair play.

Zanim zagłosujesz w prawdziwych wyborach przeczytaj co mają do powiedzenia kandydaci.

 

Lista kandydatów

ZOBACZ KWESTIONARIUSZ MAŁGORZATY BELSKIEJ

ZOBACZ KWESTIONARIUSZ KRZYSZTOFA GŁUCA

ZOBACZ KWESTIONARIUSZ JERZEGO GWIŻDŻA

ZOBACZ KWESTIONARIUSZ LUDOMIRA HANDZLA

ZOBACZ KWESTIONARIUSZ IWONY MULARCZYK

ZOBACZ KWESTIONARIUSZ RAFAŁA SKĄPSKIEGO

ZOBACZ KWESTIONARIUSZ LESZKA ZEGZDY

Regulamin głosowania: „Sądeccy Internauci mają głos”

Organizatorem głosowania jest Wydawnictwo Dobre.Sp. z o.o. z siedzibą ul. Żywiecka 25, 33-300 Nowy Sącz.
Głosowanie trwa od 17.09.2018 r., od godziny 04:00:00 do 19.09.2018 r., do godziny 08:00:00.
Głosowanie jest przeprowadzane na stronie internetowej: www.dts24.pl
Przedmiotem głosowania jest wyłonienie najpopularniejszych wśród Czytelników portalu dts24 kandydatów na prezydenta miasta Nowego Sącza.
Uczestnikiem głosowania może być każdy użytkownik portalu dts24.pl
Każdy uczestnik może oddać po jednym głosie co 24 godziny z jednego adresu IP.
Głosy mogą być oddawane wyłącznie z IP zlokalizowanych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
Organizator zastrzega, iż głosowanie nie jest badaniem opinii publicznej, a podane wyniki odzwierciedlające ilość i treść wysłanych przez Głosujących odpowiedzi mogą, choć nie muszą w przybliżeniu odzwierciedlać poziom poparcia dla poszczególnych kandydatów, ewentualnie poziom mobilizacji elektoratu poszczególnych kandydatów.
Głosowanie posiada zabezpieczenia przed próbą obejścia regulaminu i sztucznego nabijania głosów. W przypadku stwierdzenia głosów oddanych niezgodnie z regulaminem, organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia takich głosów lub zakończenia głosowania wcześniej.
Podane przez Uczestników dane będą przetwarzane dla celów organizacji i przeprowadzenia głosowania, a także w celach statycznych i analitycznych.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne nieprawidłowości w działaniu systemów teleinformatycznych wykorzystywanych przy przeprowadzaniu głosowania.

 

Szanowni Państwo. Po godz. 1 w nocy 19 września administrator systemu zaobserwował logi, które mogą wskazywać na próbę obejścia zabezpieczeń. Przez około pół godziny oddana została seria kilkunastu głosów z tej samej lokalizacji, z tej samej przeglądarki, w odstępach jednominutowych na tego samego kandydata. Numery IP różniły się  końcówką, często tylko ostatnią cyfrą. Informujemy, że głosy te nie zmieniły ogólnego wyniku głosowania. Co ciekawe – obserwacja dotyczy tego samego kandydata, na którego  w poprzedniej sondzie organizowanej na naszych łamach oddawano masowo głosy z IP zlokalizowanych w najdalszych zakątkach świata.

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama