Germanista zastąpi Rybskiego na stanowisku dyrektora I LO w Nowym Sączu

Germanista zastąpi Rybskiego na stanowisku dyrektora I LO w Nowym Sączu

Andrzej Padula, germanista w I LO w Nowym Sączu, będzie nowym dyrektorem „Długosza”. Zastąpi na tym stanowisku Aleksandra Rybskiego, który funkcję tę sprawował 27 lat.

Dziś rozstrzygnięto konkurs na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Komisja konkursowa uznała, że to stanowisko powinien objąć Andrzej Padula, nauczyciel języka niemieckiego w I LO. O funkcję ubiegali się również historyk Jacek Tomasik i nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Kwiatkowski.

– Komisja konkursowa wybrała Andrzeja Padulę. Ostateczną decyzję o tym, że to on zostanie dyrektorem, musi podjąć teraz prezydent Nowego Sącza – wyjaśnia Aleksander Rybski, który najdłużej w 200-letniej historii „Długosza” sprawował funkcję dyrektora.

Był nim 27 lat.

– Zaczynałem jednak jako nauczyciel. W sumie przepracowałem w I LO 44 lata. Wcześniej przez cztery lata się tu uczyłem. Pół wieku w jednym miejscu chyba wystarczy – uśmiecha się odchodzący na emeryturę Aleksander Rybski.

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.