Germanista zastąpi Rybskiego na stanowisku dyrektora I LO w Nowym Sączu

Andrzej Padula, germanista w I LO w Nowym Sączu, będzie nowym dyrektorem "Długosza". Zastąpi na tym stanowisku Aleksandra Rybskiego, który funkcję tę sprawował 27 lat.

Renault2

Dziś rozstrzygnięto konkurs na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Komisja konkursowa uznała, że to stanowisko powinien objąć Andrzej Padula, nauczyciel języka niemieckiego w I LO. O funkcję ubiegali się również historyk Jacek Tomasik i nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Kwiatkowski.

- Komisja konkursowa wybrała Andrzeja Padulę. Ostateczną decyzję o tym, że to on zostanie dyrektorem, musi podjąć teraz prezydent Nowego Sącza - wyjaśnia Aleksander Rybski, który najdłużej w 200-letniej historii "Długosza" sprawował funkcję dyrektora.

Był nim 27 lat.

- Zaczynałem jednak jako nauczyciel. W sumie przepracowałem w I LO 44 lata. Wcześniej przez cztery lata się tu uczyłem. Pół wieku w jednym miejscu chyba wystarczy - uśmiecha się odchodzący na emeryturę Aleksander Rybski.

 

 

 

GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.