Genialni twórcy odebrali nagrody Rankigu GLG – niezwykłe lusterka

Genialni Lokalni Globalni II i III edycja, Nowy Sącz, MCK Sokół, Magdalenka, Nowy Sącz

W latach 90. w pobliżu miejsca, w którym się znajdujemy, policja aresztowała mnie za coś, za co dziś odbieram nagrodę. Za graffiti. To ciekawe doświadczenie – mówił Mariusz Brodowski, twórca murali znany jako Mgr Mors, podczas uroczystości rozdania nagród laureatom II i III edycji Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej. Wczoraj w MCK Sokół w Nowym Sączu spotkało się grono niezwykłych Sądeczan, którzy swoją twórczością rozsławiają Sądecczyznę.

W ubiegłym roku z powodu pandemii organizatorom Rankingu – Stowarzyszeniu Przyjaciół Almanachu Muszyny, Centrum Kultury im. Ady Sari w Starym Sączu oraz „Dobremu Tygodnikowi Sądeckiemu” – nie udało się zorganizować uroczystej gali, aby wręczyć nagrody laureatom II edycji GLG. Zaległość nadrobiono wczoraj.

Tutaj można znaleźć informacje o wszystkich laureatach I i II edycji Rankingu GLG.

W III edycji natomiast nagrodzeni zostali: Justyna Stasiek-Harabin (autorka bloga o tematyce kulturalnej), Krzysztof Dziurbiel (pianista), Anna Wilk (autorka książek o tematyce historycznej), Marcin Kaletka (saksofonista i kompozytor), Alicja Przybyszowska (fotografka) Mariusz Brodowski (twórca murali), Renata i Grzegorz Czerwiccy (autorzy książek o tematyce społecznej) Adam Balas (menedżer kultury) Monika Sznajderman (pisarka i wydawca) i Agnieszka Zahaczewska- Książek (pianistka). Wszyscy laureaci otrzymali… lusterko.

– Ale to nie jest zwykłe lusterko – mówił Ryszard Kruk, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Almanachu Muszyny, pomysłodawca Rankingu. – Może pęknąć jeśli przejrzy się w nim ktoś nieprzychylny kulturze – żartował.

Na szczęście żadna z tych nagród nie uległa zniszczeniu, co tylko potwierdza słuszność wyboru laureatów.

Mgr Mors otrzymał również Nagrodę Publiczności, którą specjalnie dla niego zaprojektował laureat II edycji rankingu ceniony grafik prasowy Tomasz Bocheński. On również zaprojektował Nagrodę Publiczności dla Katarzyny Zielińskiej, która zdobyła ją w II edycji GLG.

Gala zwieńczona została występem fortepianowym Mateusza Perza, wybitnego pianisty, laureata II edycji GLG.

Po koncercie goście zostali zaproszeni na bankiet do pobliskiej Magdalenki (88 Pizza), gdzie DTS Young miał okazję z niemal każdym zamienić kilka słów w tzw. kuluarach. Efekty naszych rozmów z genialnymi artystami zaprezentujemy niebawem.

Logo DTS Young

Gabriela Wolińska

Fot. Magdalena Koc, Aniela Gajdosz, Gabriela Wolińska

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.