Gdzie mogę znaleźć bezpłatne lekcje matematyki?

Gdzie mogę znaleźć bezpłatne lekcje matematyki?

bezpłatne lekcje matematyki

Nauka matematyki nie należy do najprzyjemniejszych wyzwań, jakie stają przed uczniami w polskich szkołach. Ogromny natłok materiału, wymagania egzaminacyjne, a do tego szybkie tempo nauki na lekcjach. To wszystko sprawia, że niezwykle trudno jest przyswoić sobie całą wiedzę teoretyczną i praktyczną, która potrzebna jest do osiągnięcia sukcesów. Na szczęście uczniowie mogą dziś liczyć na szerokie wsparcie, jakie oferują między innymi bezpłatne lekcje matematyki. Gdzie ich szukać?

Portale internetowe oferujące bezpłatne lekcje matematyki

Gdy mowa o przygotowaniu do sprawdzianów i egzaminów, nadrabianiu zaległości czy rozwoju nowych umiejętności, kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie. W Polsce ogromną popularnością cieszą się zajęcia prywatne – korepetycje matematyka są jednak płatne i nie każdego na nie stać. Jest to jednak najlepsza metoda edukacji, ponieważ całkowita uwaga nauczyciela jest skupiona na indywidualnych potrzebach jednego ucznia.

Jeżeli szukasz dodatkowego wsparcia w edukacji, możesz też sięgnąć po darmowe materiały edukacyjne, jakie dostępne są online. Mowa o specjalistycznych portalach internetowych, które oferują bezpłatne lekcje matematyki. Warto zapoznać się z ofertami przygotowanymi przez następujące platformy edukacyjne:

  • Khan Academy – jeden z najbardziej znanych portali edukacyjnych, gdzie znaleźć można sporo lekcji i kursów z różnych przedmiotów, w tym także z matmy. Platforma oferuje uczniom dostęp do materiałów na każdym poziomie zaawansowania. Gotowe lekcje można oglądać w formie wideo, a także korzystać z interaktywnych testów i ćwiczeń.
  • BUKI School – na tym portalu znaleźć można profesjonalne wsparcie wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli matematyki. Choć edukacja w tej formie jest płatna, to jednak pierwsza lekcja próbna jest za darmo. Z kursów jeden na jeden korzystać mogą zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i średnich, a także osoby dorosłe.
  • Coursera – niezwykle popularny na całym świecie serwis z kursami internetowymi, z których część jest płatna, a część darmowa. Zajęcia prowadzone są zwykle przez specjalistów z różnych krajów, zaś dostępność tematów powinna zadowolić każdego, kto oczekuje wysokiej jakości wsparcia w edukacji.

Strony internetowe udostępniające darmowe materiały edukacyjne

Lekcje matematyki online i kursy edukacyjne to jednak nie wszystko. Warto zadbać o dywersyfikację metod nauczania, aby zwiększyć swoje szanse na powodzenie. Oto kilka serwisów internetowych, gdzie możesz uczyć się matmy samodzielnie i to za darmo:

  • MatZoo – Matematyczne Zoo to portal, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo testów i ćwiczeń podzielonych na logiczne bloki tematyczne. Jedyne ograniczenie polega na tym, że materiały dydaktyczne dotyczą wyłącznie zerówek i szkół podstawowych. Ciekawostką mogą być materiały wstępne dla młodych programistów.
  • Matematyka Szkolna – użytkownicy tej prostej strony internetowej mogą znaleźć ponad 5000 zadań i ćwiczeń matematycznych. Na uwagę zasługuje fakt, że materiały te dotyczą zarówno podstawówek, jak i szkół średnich, a także niektórych zagadnień ze studiów wyższych. Wszystkie zadania są dostępne z rozwiązaniami.
  • Szalone Liczby – cieszący się sporą popularnością serwis dla uczniów na każdym poziomie zaawansowania. Znajdziesz tutaj nie tylko ćwiczenia i zadania, ale również sporo zagadnień teoretycznych, które pozwalają lepiej zrozumieć wymagania edukacyjne w szkołach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Aplikacje mobilne umożliwiające naukę matematyki za darmo

Na koniec warto również przyjrzeć się możliwościom nauki matematyki na telefonie. Oto najpopularniejsze aplikacje matematyczne:

  • PhotoMath – apka, która wspiera uczniów w rozwiązywaniu zadań domowych poprzez zrobienie zdjęcia. Możesz dowiedzieć się, jak krok po kroku dojść do poprawnego wyniku. Podstawowa wersja jest darmowa, a wersja premium kosztuje 4,99 USD miesięcznie.
  • Matematyka na 5! – całkowicie darmowa aplikacja mobilna, będąca kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej z matematyki. Sporo zadań i ćwiczeń, a także przystępna forma podania informacji to spore atuty tego programu na telefony i tablety.
  • Wzory matematyczne – nieskomplikowana aplikacja, która może stanowić dobrą ściągawkę podczas rozwiązywania zadań z matematyki. Od niedawna dostępna jest również w polskiej wersji językowej. Znajdziesz w niej kompletne tablice matematyczne.

Podsumowanie

Dostępność darmowych materiałów do nauki matematyki jeszcze nigdy nie była tak rozbudowana, jak teraz. Warto skorzystać z kilku źródeł wiedzy, aby maksymalnie zdywersyfikować swoje doświadczenia edukacyjne. Wówczas będziesz w stanie szybciej i sprawniej uczyć się wszelkich zagadnień matematycznych, jakie są wymagane w szkole.

Artykuł partnera

Przeczytaj również:

,,Wyłącz hejt— włącz szacunek”. WSB-NLU edukuje i zaprasza sądeckie szkoły do kooperacji

Reklama