Gdzie do liceum bądź technikum? Do Szkoły Odkrywców Talentów!

Gdzie do liceum bądź technikum? Do Szkoły Odkrywców Talentów!

Dziennikarz, psycholog, krawiec, a może informatyk? To tylko niektóre z wielu profili, jakie w tym roku proponuje uczniom Zespół szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.

Podczas Dnia Otwartego gimnazjaliści mogli dowiedzieć się od starszych kolegów jak wygląda nauka w poszczególnych klasach. Opowiadali o tym ich starsi koledzy. Nie zabrakło pokazów w pracowniach przedmiotowych oraz prezentacji bazy dydaktycznej.

Można było oglądać zmagania przyszłych projektantów i krawców w konkursie na najlepszego projektanta w technikum pt. „Modelowanie przestrzenne na manekinach”.

– Nasze technikum cieszy się sporym zainteresowaniem, odwiedzili nas uczniowie z takich miejscowości jak Tylmanowa czy Krynica-Zdrój – mówi nauczycielka technikum Halina Wójcicka.

– Rekrutacja na rok 2017/2018 już się rozpoczęła. Dla przyszłych uczniów zaplanowaliśmy kilka nowych oddziałów. Młodzieży uzdolnionej w krawiectwie proponujemy szkołę branżową I stopnia w zawodzie krawiec/tapicer, czyli połączenie dwóch zawodów. W technikum rozszerzyliśmy swoją ofertę: oprócz technika przemysłu mody wprowadziliśmy jeszcze elementy kosmetologii i podstaw fryzjerstwa. Myślę, że w odzieżownictwie ważna jest również znajomość stylizacji fryzur i makijażu – mówi wicedyrektor ZS nr 3 Teresa Majerczyk.

Dla osób, które wybiorą VI Liceum Ogólnokształcące, oprócz kierunków tradycyjnych: profilu dziennikarsko-filmowego, plastyczno-fotograficznego, biologiczno-chemicznego, prawniczego, psychologiczno-językowego, przygotowaliśmy nowy kierunek geograficzno-matematyczny z rozszerzeniem geografii, języka angielskiego i matematyki oraz klasę typowo informatyczną z rozszerzeniem informatyki. Myślę, że są to zawody przyszłościowe i dla naszej młodzieży atrakcyjne – dodaje Teresa Majerczyk.

– Na profil psychologiczno-językowy zapraszamy osoby, które chcą się sprawdzić w pomaganiu:  zrozumieć i nauczyć się, czym jest psychologia a także osób wiążących z psychologią swą przyszłość. Działamy też prężnie w wolontariacie – mówi pedagog szkoły, Violetta Jędruch.

Dużym zainteresowaniem cieszy się profil dziennikarski.

– W naszej klasie jest 40 osób. Mamy ciekawe lekcje dziennikarstwa oraz wyjeżdżamy na warsztaty. Mamy też świetne wycieczki, m.in. do Warszawy – mówi jeden z młodych dziennikarzy.

***

Zespół Szkół nr 3 w Nowym Sącz jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna w naszym mieście może poszczycić się tytułem Szkoły Odkrywców Talentów.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Węgrzyn.

 

Share on twitter
Share on facebook