Florynka: wypadek w lesie. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala

Około godziny 19 służby ratunkowe zostały wezwane do działań w miejscowości Florynka (gmina Grybów). Kilka zastępów straży pożarnej, policja, GOPR i pogotowie ratunkowe pospieszyły na pomoc mężczyźnie, który jadąc po ścieżce leśnej quadem, spadł ze skarpy i został ranny. Zdarzenie miało miejsce w przysiółku Wołoszczyzny.

– Około 50-letni mężczyzna z miejscowości Florynka jadąc na quadzie w terenie leśnym spadł ze skarpy. Cała skarpa ma około 20 metrów, ale on spadł z około 10 metrów. Mężczyzna trafił do gorlickiego szpitala m.in. z urazem głowy, bioder. Stan mężczyzny na obecną chwilę jest zakwalifikowany jako ciężki – potwierdza sierżant sztabowy Bartosz Izdebski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W rozmowie z naszą redakcją zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu Paweł Motyka, mieszkaniec Florynki był chwilowo nieprzytomny, ale po przyjeździe służb odzyskał przytomność i trafił pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Jak udało nam się ustalić, po wykonanych badaniach okazało się, że stan mężczyzny nie jest tak ciężki jak zakładano. Prawdopodobnie po udzieleniu mu pomocy przez lekarzy gorlickiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, został wypisany do domu.

 

Fot. arch.
KMP Nowy Sącz/
OSP Berest

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.