Finałowa dziesiątka plebiscytu. Klaudia Zwolińska Najpopularniejszym Sportowcem Sądecczyny?

Finałowa dziesiątka plebiscytu. Klaudia Zwolińska Najpopularniejszym Sportowcem Sądecczyny?

Klaudia Zwolińska, kajakarstwo

Przedstawiamy sylwetkę Klaudii Zwolińskiej – ostatniej z finalistek jubileuszowego XX Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Dla Miasta Nowy Sącz. Głosowanie trwa do 16 lutego. Sportsmenka jest zawodniczką Startu Nowy Sącz, studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Odnosiła sukcesy na zawodach juniorskich i młodzieżowych.

Klaudia Zwolińska w 2022 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata Seniorów w konkurencji drużynowej podczas zawodów w Augsburgu, płynąc w zespole z Dominiką Brzeską. Klaudia Zwolińska wywalczyła również srebrny medal Pucharu Świata w konkurencji K-1 extreme slalom. Wywalczyła także indywidualny tytuł Mistrzyni Polski w konkurencji K-1 kobiet oraz indywidualny srebrny medal w konkurencji C-1 kobiet!

Na mistrzostwach Europy juniorek wywalczyła trzy medale: złote w K-1 w 2015 i 2016 oraz srebrny w K-1 w 2014. Na mistrzostwach świata juniorek w 2016 zdobyła złoty medal w K-1 i brązowy medal w K-1 drużynowo. Podczas młodzieżowych mistrzostw Europy zdobyła cztery medale: złoty w 2018 w K-1, srebrne w K-1 w 2019 i 2020 i brązowy medal w K-1 drużynowo w 2017. Na młodzieżowych mistrzostwach świata wywalczyła dwa medale: srebrny w 2019 w K-1 i brązowy w K-1 w 2017[4]. Reprezentowała także Polskę na letnich igrzyskach olimpijskich młodzieży w 2014, gdzie zajęła 7. miejsce w slalomie.
W 2015 zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy seniorek w konkurencji K-1 drużynowo. W 2021 jako pierwsza Polka w historii zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata, wygrywając zawody w Pradze.
Jest także mistrzynią Polski w slalomie K-1 (2020) oraz wicemistrzynią w tej konkurencji (2019).Reprezentowała Polskę na letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie zajęła 5. miejsce w slalomie K-1.
Klaudia Zwolińska, Najpopularniejszy Sportowiec Sądecczyzny
Fot. Stowarzyszenie Dla Miasta Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook