Filip z Nowego Sącza ma 7 lat. Jedynym ratunkiem na pełnię zdrowia jest operacja [ZBIÓRKA]

Filip z Nowego Sącza ma 7 lat. Jedynym ratunkiem na pełnię zdrowia jest operacja [ZBIÓRKA]

Filip, Nowy Sącz, porażenie mózgowe, zbiórka

7-letni Filip z Nowego Sącza urodził się z porażeniem mózgowym dwukończynowym (DIPLEGIA). Rodzice zaczęli martwić się o zdrowie chłopca w momencie, gdy nie zaczynał raczkować ani stawać na nóżki. Ratunkiem jest operacja w Wiedniu u doktora Radlera, specjalisty ortopedy w dziedzinie wszelkich schorzeń kończyn dolnych.

– Po konsultacji neurologicznej i badaniu MRI głowy postawiono diagnozę, która nas załamała. Od tej pory rozpoczęła się walka o sprawność Filipa. Intensywna rehabilitacja, ortezy, terapia botulinowa i inne, które w wieku 1,5 roku w końcu postawiły go na nogi. Nauczył się chodzić i biegać. Niestety przykurcze powodują, że chodzi tylko na palcach stopy, kierując do środka, co powoduje u niego zaburzenia koordynacji, skrzywienie kręgosłupa, miednicy i bioder – relacjonują rodzice.

Niepełnosprawność Filipka z dnia na dzień postępuje, próby wyciągnięcia go z tego bez zabiegu niestety nie powiodły się. Lekarze z Zakopanego zdecydowali, że tylko operacja obu nóżek może mu pomóc.

– Na naszej drodze stanęła osoba, która przekazała nam kontakt do wybitnego specjalisty w austriackiej klinice w Wiedniu. Kilka miesięcy później lekarz zaprosił nas na konsultację, podczas której stwierdził, że nie potrzeba operować obu nóg tylko jedną. W drugiej zdiagnozował stopę końsko-szpotawą – do wyleczenia metodą gipsowania. Zdrowie naszego syna zostało wycenione na kwotę (kosztorys na dzień dzisiejszy ważny 30 dni może ulec zmianie) prawie 9 tysięcy euro czyli około 40 000 złotych. Jest to koszt samej operacji z jednodniowym pobytem w klinice. Do tego dochodzą koszty dodatkowe takie jak: na przykład każdy dodatkowy dzień w szpitalu (jeśli byłby potrzebny), opieka tłumacza, koszty dojazdu, noclegi, ortezy, konsultacje wraz z kilkukrotnym gipsowaniem. Dlatego z całego serca prosimy Was o pomoc w uzbieraniu tej niemałej sumy z góry dziękując, za każde udostępnienie i każdą złotówkę, którą wpłacicie na zrzutkę Filipka – wyrażają rodzice 7-latka.

Każdy kto chciałby wesprzeć chłopca, może to uczynić za pośrednictwem platformy zrzutka.pl – TUTAJ. Pod tym linkiem można także obejrzeć materiał video, który ukazuje, w jaki sposób porusza się chłopiec.

Czytaj także: Brzezna. Zderzenie trzech pojazdów. Dwoje dzieci trafiło do szpitala

Fot: rodzice Filipa

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama